Nezávislé divadelní soubory vtrhnou v dubnu do brněnských kaváren

Brno, 2. dubna 2018 - Divadelní soubory, jak je neznáte. Originální a neopakovatelné večery s vůní kávy. Právě tak bude vypadat devátý ročník festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě. Ten ve dnech 5. až 25. dubna zavítá do řady brněnských kaváren, aby představil to nejlepší z brněnské nezávislé divadelní scény.

divadlo ke kave brno

Za bohatého hudebního doprovodného programu navštíví celkem patnáct různých míst. Akce se koná ve vybraných kavárnách, které se běžně významně podílí na lokálním kulturním dění.

Na své si přijdou všichni milovníci kvalitní divadelní produkce, a to v prostředí svých oblíbených kulturních kaváren. Tam kromě tradičních představení nebude chybět ani bohatý doprovodný program a spousta dalších zajímavostí. Diváci se mohou těšit na známé tváře, které v Brně běžně vídají během celého roku, ale i na některá pro festival nová uskupení.

Hrát se bude od 5. do 25. 4. v kavárnách, na zahrádkách i tradičnějších divadelních scénách. Celý festival odstartuje představení lunaparkové stálice Divadla kjógen ve čtvrtek 5. 4. v kavárně Trojka, po němž bude následovat originální koncert na handpan Jiřího Brzobohatého.

V polovině festivalu se v brněnském klubu Leitnerova objeví také hosté z Prahy, kteří v dřívějších letech neodmyslitelně k festivalu patřili. Je tu tedy jedinečná možnost vidět Divadlo Hysterie znovu v Brně. Poprvé bude v rámci festivalu také možné vidět soubory jako Up the Glen, Plešatý králíček či Dvorní divadlo, které přivítá diváky na své stálé scéně poblíž Café Localité. Těšit se je možné i na zážitky z nových prostorů, jako například Jazzové kavárny Podobrazy, Café Morgal a Kafary. Zakončení festivalu proběhne ve velkém folklórním stylu v kavárně Black Box Cafe ve středu 25. 4.

Zúčastněné divadelní soubory: BuranTeatr, Divadlo Facka, Divadlo Hysterie, Divadlo Koráb, Divadlo Líšeň, Druhý Pád, Dvorní divadlo, IMPRO DŽOW, Divadlo kjógen, Meandry, P.U.D., Pavol Seriš, Petr Smyczek a kolektiv, Plešatý králíček, Střídavá péče, Up theGlan.

Zúčastněné podniky: ArtBar Druhý Pád, Art Café Bar Morgal, Black Box Cafe, Café Localité, CafePodnebi, Café Práh, Café Tungsram, Jazzová kavárna Podobrazy, Kafara, Kavárna Trojka, Klub Leitnerova, Kulturárium Café, Mezzanine Café, Paradox, Piknik Box


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...