Kapela Candish rozbalí moderní swing v klubu Rusty Nail

Brno, 28. března 2018 – Swingové a taneční rytmy rozezní na Velký pátek brněnský klub Rusty Nail. Hudební skupina Candish, jejíž jádro tvoří -náctiletí talenti, propojí swing s moderními prvky. Složení nové swingové kapely Candish je unikátní, základ tvoří mladí muzikanti – herečka, zpěvák a hobojista, vede je zkušený klávesák Honza Shanny Fňukal.

kapela candish brno

Hitů jako Summertime, Hit the road Jack či mazlivých písní od Marylin Monroe I wanna by loved by you se zhostí šestnáctiletá Sára Pudilová, která na pódiu nezapře hereckou průpravu. K ní se přidává osmnáctiletý Jáchym, vše za doprovodu hobojisty Radka Mattuše (16). Všichni tři členové Candishjsou studenty uměleckého gymnázia Pavla Křížkovského. V kapele na ně umělecky dohlíží zkušený muzikant, kapelník Funky Chicken Honza Shanny Fňukal.

Candish je podle něj podařeným odklonem od klasické hudby, kterou se studenti převážně učí. „Radek Mattuš hraje na hoboj pouhé 3 roky, přesto dokázal zabodovatpři konkurzu na sólisty orchestru Mladých brněnských symfoniků. S brněnskou filharmonií odehraje festival Mozartovy děti a pravidelně vystupuje jako sólista v konventu Milosrdných bratří. Hraje i barokní a renesanční hudbu – populární hudbě tím dává nezaměnitelný zvuk,” říká Honza Shanny Fňukal, který je otcem zpěvačky Candish, Sáry Pudilové. Ta v sobě kloubí herecké a pěvecké vlohy. „Některé písně kromě zpěvu i odehraji,“ usmívá se Sára.

Jáchym Šíma zpívá od 4 let, a svůj um už využil v celostátní pěvecké soutěži Karlovarský skřivánek, kterou vyhrál. O hlas pečuje za pomocíVincentky a slivovice s medem a ze swingových mágů obdivuje Franka Sinatru, Freda Astaira, Capa Gallowaye, Ondřeje Havelku, či Voskovce a Wericha.

Kapela vznikla v závěru loňského roku pro hru Larp Svět mafie a její první vystoupení mělo takový úspěch, že se muzikanti rozhodli v daném uskupení pokračovat. Pátečnímu koncertu dodá rytmus bubeník Honza Hooxx Slawinski, na basu doprovodí zkušený Jan Polyak.

Vstupné na koncert Candish, 30. 3. od 19 hodin v klubu Rusty Nail na Veveří 57 je 50 korun pro studenty a 80 korun pro dospělé.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..