Mozart a Salieri se v Besedním domě sejdou na jednom jevišti

mozart salieri besedni dumBrno, 27. ledna 2018 - Sólista Vídeňské opery a Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka a špičkový soubor Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka připravili unikátní projekt Molieri. Půjde o klasicistní recitál, jehož osu tvoří na jedné straně proslulé árie z Mozartových oper Don Giovanni, Figarova svatba a dalších a na straně druhé neméně kvalitní, ale publiku podstatně méně známé árie z oper Antonia Salieriho. Jedinečný hudební zážitek si diváci mohli vychutnat 1. února v Besedním domě.

„Mozart a Salieri – setkání virtuosní hudby obou na jednom podiu je vzácností. Pojďte s námi porovnat velikost s průměrností, a zda vůbec poznáme, která je která? “ zve na recitál Molieri šéfdirigent Czech Ensemble Baroque Roman Válek.

Jeden z nejvýraznějších objevů mezinárodní operní scény, Adam Plachetka, v recitálu Molieri plně rozvíjí svůj mimořádný pěvecký, ale také dramatický talent a prezentuje se v klasicistním repertoáru, za jehož interpretaci sklízí nemalé úspěchy již od dob svého angažmá ve Státní opeře Vídeň. Právě vídeňské ztvárnění Dona Giovanniho znamenalo pro Adama Plachetku výrazný zlom v jeho kariéře a katapultovalo ho mezi elitní špičku světového Mozartovského operního nebe.

Soubor Czech Ensemble Baroque, tvořený orchestrem, vokálním ansámblem a sólisty v roce 1998 založil a dodnes vede význačný český dirigent Roman Válek. Členy jsou profesionální instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa. Czech Ensemble Baroque se zaměřuje především na kantáty, opery, koncerty a symfonie převážně z období baroka a klasicismu v progresivním a svěžím podání.

Pozornost laiků i odborníků ansámbl získal velkým abonentním cyklem staré hudby BACHA NA MOZARTA! a uváděním českých premiér děl světových skladatelů, jako je Vivaldi, Purcell, Mysliveček či Lully.

Foto: Pavel Heřman


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
272829   
Nejbližší akce
30.09. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
01.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..