Chýlková v titulní roli komedie Věra v Divadle Bolka Polívky

chylkova vera beranBrno, 27. října 2017 - Ironická komedie Petra Zelenky Věra, která je sondou do zábavního průmyslu a cynické doby, jež pokrytecky hlásá, že cynismus už není v módě, uvede 4. listopadu Divadlo Bolka Polívky. Příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců režírovala Alice Nellis, v titulní roli se objevuje výrazná Ivana Chýlková.

Na jevišti jí sekundují a do několika hereckých poloh se převtělují: Bolek Polívka, Marika Šoposká, Jana Stryková, Martin Pechlát či Roman Zach, Petr Stach nebo Kryštof Hádek, Sabina Remundová a Martin Kubačák. Inscenace vznikla jako koprodukce pražského divadla Studia DVA a brněnského Divadla Bolka Polívky. Brněnskou premiéru bude mít představení 4. listopadu od 19.00.

Hlavní hrdinkou hry je ambiciózní workoholička Věra (Ivana Chýlková), jež je ředitelkou úspěšné castingové agentury. Rodinu i vztahy kvůli svému vytížení zanedbává, práce je pro ni na prvním místě. Jak se její život změní, když náhle přijde o středobod svého vesmíru?

Vážná, ale přesto komediálně laděná inscenace nabízí zajímavé herecké příležitosti – kromě Ivany Chýlkové herci a herečky ztvárňují několik různých postav. Výrazná scénografie Matěje Cibulky pak pracuje s působivými projekcemi, a tak se na jevišti mohou skoro až filmově střídat prostředí castingové agentury, baru, hřbitova či psychiatrické léčebny.

Hra Petra Zelenky, která byla v Čechách poprvé pod názvem Job Interviews uvedena v Jihočeském divadle v roce 2014, zabodovala i na zahraničních divadelních scénách. Pod názvem Vera byla v loňském roce premiérově uvedena také ve Francii, v divadle v normandském městě Caen. Hrála se rovněž ve známém pařížském divadle Théâtre des Abbesses. Z dřívějších prací Petra Zelenky připomeňme například jeho hru Příběhy obyčejného šílenství, které později vtisknul také filmovou podobu.

Do konce roku 2017 budou mít brněnští diváci možnost zhlédnout představení Věra v Divadle Bolka Polívky ještě 6. 11. a 7. 12.

Foto: Václav Beran


Související články: