Hradozámecká noc ve vile Löw-Beer přinese hity The Beatles

Brno, 22. srpna 2017 - Poslední srpnovou sobotu se Vila Löw-Beer v Brně již potřetí zapojí do oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc. Cílem tohoto projektu Národního památkového ústavu je představit památky v neobvyklé době s netradičním programem jako živá místa, kam má smysl se vracet.

vila low beer brno hradozamecka noc

Od 18 do 24 hodin tak budou mít zájemci možnost zúčastnit se speciálních komentovaných prohlídek interiéru vily. Seznámí se s historií stavby, poznají tajemství zlatého pokoje a prohlédnou si i běžně nepřístupnou půdu se světlíkem. Prohlídky začínají v 18:00, 18:30, 22:00, 22:20, 22:40, 23:00 a 23:30.

Hlavní program Hradozámecké noci však bude probíhat na zahradě vily. V 19 hodin zde odstartuje závěrečný koncert letošního Retro léta připraveného ve spolupráci s Městskou částí Brno-sever a Kulturním střediskem Omega. Koncert nazvaný Hvězdy, které nehasnou posluchačům nabídne to nejlepší z hudby 60. let minulého století. Blues, šansony i rock 'n' rollovou klasiku zahraje brněnská skupina KR BANDA. S hity nejslavnější kapely všech dob The Beatles pak vystoupí pražský revival The BUGLES.

„Členové The BUGLES si velmi zakládají na přesném a autentickém pojetí písní, všechny skladby hrají na originální dobové nástroje a aparatury. Velkou pozornost věnují také stylovým kostýmům, takže jejich vystoupení bude jistě skvělá show,“ láká návštěvníky vedoucí vily Petra Svobodová.

Po skončení koncertu program v zahradě uzavře tematická módní přehlídka v podání Salonu první republiky, která představí proměny odívání od 50. do konce 70. let minulého století. Na komentované přehlídce mohou diváci srovnat kvalitu šatů, materiály a střihy socialistického československého textilního průmyslu se západní módou.

  • Pořadatelé: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace a Národní památkový ústav
  • Místo konání: Vila Löw-Beer v Brně, Drobného 22, 602 00 Brno
  • Termín konání: 26. srpna 2017 od 18 hodin
  • Vstupné: 75 Kč prohlídka vily, 290 Kč koncert

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...