Hradozámecká noc ve vile Löw-Beer přinese hity The Beatles

vila low beer brno hradozamecka nocBrno, 22. srpna 2017 - Poslední srpnovou sobotu se Vila Löw-Beer v Brně již potřetí zapojí do oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc. Cílem tohoto projektu Národního památkového ústavu je představit památky v neobvyklé době s netradičním programem jako živá místa, kam má smysl se vracet.

Od 18 do 24 hodin tak budou mít zájemci možnost zúčastnit se speciálních komentovaných prohlídek interiéru vily. Seznámí se s historií stavby, poznají tajemství zlatého pokoje a prohlédnou si i běžně nepřístupnou půdu se světlíkem. Prohlídky začínají v 18:00, 18:30, 22:00, 22:20, 22:40, 23:00 a 23:30.

Hlavní program Hradozámecké noci však bude probíhat na zahradě vily. V 19 hodin zde odstartuje závěrečný koncert letošního Retro léta připraveného ve spolupráci s Městskou částí Brno-sever a Kulturním střediskem Omega. Koncert nazvaný Hvězdy, které nehasnou posluchačům nabídne to nejlepší z hudby 60. let minulého století. Blues, šansony i rock 'n' rollovou klasiku zahraje brněnská skupina KR BANDA. S hity nejslavnější kapely všech dob The Beatles pak vystoupí pražský revival The BUGLES.

„Členové The BUGLES si velmi zakládají na přesném a autentickém pojetí písní, všechny skladby hrají na originální dobové nástroje a aparatury. Velkou pozornost věnují také stylovým kostýmům, takže jejich vystoupení bude jistě skvělá show,“ láká návštěvníky vedoucí vily Petra Svobodová.

Po skončení koncertu program v zahradě uzavře tematická módní přehlídka v podání Salonu první republiky, která představí proměny odívání od 50. do konce 70. let minulého století. Na komentované přehlídce mohou diváci srovnat kvalitu šatů, materiály a střihy socialistického československého textilního průmyslu se západní módou.

  • Pořadatelé: Muzeum Brněnska, příspěvková organizace a Národní památkový ústav
  • Místo konání: Vila Löw-Beer v Brně, Drobného 22, 602 00 Brno
  • Termín konání: 26. srpna 2017 od 18 hodin
  • Vstupné: 75 Kč prohlídka vily, 290 Kč koncert

Související články: