Na Letní scéně Divadla Bolka Polívky se bude hrát až do 23. srpna

Brno, 8. srpna 2017 - Spokojení diváci, ale i účinkující. Tak lze v kostce shrnout dosavadní průběh letošní Letní scény Divadla Bolka Polívky, která se přehoupla do své druhé poloviny. Poprvé se letos koná na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

„Na rozdíl od jiných produkcí, na které jsou zde diváci již zvyklí, je jeviště vybudováno proti katedrále, což nám umožňuje zajistit potřebné technické zázemí i pro hostující divadla a zároveň velmi dobrou viditelnost pro diváky, kteří jsou usazeni zády k Petrovu,“ sdělil ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Prostor Biskupského dvora, který dodává představením kouzelnou atmosféru, si pochvalují i účinkující, přestože hraní pod širým nebem přináší i nečekané situace.

„Pohotová improvizace účinkujících pomáhá vytvářet neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky. Herci už se během představení vyrovnali i s nečekaným deštěm, stejně jako dokázali vtipně glosovat přeslechy z ulice nebo zvonění zvonů z katedrály,“ doplnil Chalupský.

Druhou polovinu programu Letní scény Divadla Bolka Polívky odstartuje v pondělí 7. srpna Šašek a syn, kde excelují Boleslav a Vladimír Polívkovi. Principála divadla Bolka Polívku budou moci diváci vidět i v představeních DNA (9. srpna), kde hraje s dcerou Annou, v Podivném odpoledni Dr. Zvonka Burkeho (10. srpna) nebo v inscenaci Mínus dva (11. srpna), která vznikla ve spolupráci s Divadlem Štúdio L+S. Vypráví emotivní příběh dvou pacientů, kteří se rozhodnou strávit zbývající čas svého života jinak než poleháváním v nemocnici a vyrazí do světa za životem, který nepoznali. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Milan Lasica.

Dámy (a jistě nejen je) pak potěší představení The Naked Truth – dojemná komedie, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu, ve které se představí herečky Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová, Anežka Rusevová, Anna Stropnická a Natálie Tichánková.

Příležitost prožít večer plný vtipných a zábavných momentů pak nabídne 13. srpna svižná komedie Smím prosit? Krásné herecké příležitosti v ní našli Jan Révai, Igor Bareš, Petr Pěknic, Robert Jašków a Kateřina Janečková.

Posledním představením druhého ročníku se 23. srpna stanou Starí majstri, herecký koncert Milana Lasici a Martina Huby.

Vstupenky jsou v prodeji jak na pokladně Divadla B. Polívky na Jakubském náměstí, tak hodinu před představením v Moravském zemském muzeu na Zelném trhu. Vstupenky je možné zakoupit i prostřednictvím webu Divadla B. Polívky (divadlobolkapolivky.cz). Na některé z titulů ale zbývá doslova pár posledních vstupenek, takže čekat se nevyplácí.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)