eWay
Helios

Poletíme? naplní Flédu turbošansonem a radostí z hudby

poletime fledaBrno, 10. března 2017 - Příznivci brněnských originálů Poletíme? mají stále v živé paměti minulý koncert kapely ve vyprodané Flédě. Ve středu 22. března se vrací na místo činu, aby znovu spustili divoký večírek. Během téměř dvouhodinového maratonu ve svižném rytmu a turbošansonovém duchu s neotřelými texty Rudolfa Brančovského provětrají písničky z poslední desky i starší věci, jež v Brně téměř zlidověly.

Kapela Poletíme?, není jen sympatickým zpestřením české hudební scény. Na kontě mají již čtyři dlouhohrající desky a stovky koncertů po celé republice. V minulém roce byli mimo jiné i hosté narozeninového turné skupiny Wohnout. Letos kapelu čeká 22 open-air koncertů s kapelou Divokej Bill.

Netradiční nástrojové obsazení čítá nejen kytaru (Rudolf Brančovský), baskytaru (Vít Kraváček) a bicí (Michal Jež), ale i trubku (Jáchym Hájek), saxofon a příčnou flétnu (Pavel Křižovenský), housle (Vojta Konečný), piano (Ondřej Hájek) a banjo (Josef Zámečník). Díky tomu čiší živelnost a originální smysl pro humor nejen z živých koncertů Poletíme?, ale i z nahrávek. Nezaměnitelné poetice textů propůjčuje autentický hlas jejich autor, renesanční osobnost, kapelník a výtvarník Rudolf Brančovský. „Umím hezky nakreslit kolečko, jsem dyslektik a špatně se mi zvládají věty. A protože mi částečně chybí sebereflexe, začal jsem bez ostychu velmi brzo tyto věci vystavovat a pořizovat k nim melodie. Dnes umím napsat písničku, která je tak blbá, až je ze života většiny z nás, a protože je ze života, tak je svým způsobem nakonec i hluboká,“ řekl Rudolf Brančovský v rozhovoru pro časopis Kult v květnu 2016. Po kapelníkově zimní výtvarné přestávce se Poletíme? vrací do klubů.

Poletíme? mají před sebou velmi slibnou budoucnost, což dokazuje jednak zájem fanoušků o jejich samostatné koncerty, které bývají plné po strop, ale také poptávka festivalů, kde hrají často v hlavních časech. V minulosti se představili na United Islands, Jam Rock, Rock for People nebo na Trutnově. Letos se ukážou na festivalu Colours of Ostrava.


Související články:
ZWsoft

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)
Šalina 300x250