Divadlo Bolka Polívky uvede 5. ročník festivalu Kašparova Polívka

Brno, 8. února 2016 - Již pátý ročník Kašparovy Polívky „uvařené“ od členů Spolku Kašpar z ingrediencí té nejvyšší kvality si můžou diváci vychutnat od 12. do 14. února v Divadle Bolka Polívky. Pražský soubor vedený Jakubem Špalkem představí od pátku do neděle pět svých inscenací, v nichž se objeví například Matouš Ruml, Jan Potměšil, Martin Hofmann, Milena Steinmasslová či Tereza Rumlová.

kasparova polivka divadlo bolka polivky 2016

„Tahle polívka bude hutná a netradiční – jak už je naším dobrým zvykem. Přivezeme hity, po kterých toužíte, a které jindy vidět nemůžete. Vrací se tituly, které na zájezdy jezdí jen výjimečně. Budeme hrát i v komorní úpravě divadla – s diváky na jevišti, a dokonce ve foyeru. My se na to rozhodně těšíme, protože to je příjemně nezvyklé a v paměti nám zůstala perfektní atmosféra, která tu u Bolka panuje,“ říká k festivalu Jakub Špalek, principál Spolku Kašpar.

„Polívka od Kašparů vždy výborně okoření druhou polovinu naší sezony a patří k vyhledávaným gurmánským specialitám divadelních fajnšmekrů. Máme radost, že ta polívka už chutná našim divákům pět let a je to držák, který se nekazí” dodává Ondřej Chalupský, ředitel Divadla Bolka Polívky.

První ingrediencí letošní polívky je drsná hra ze zapadlého irského městečka Osiřelý západ.
Dva bratři, jeden sporák, sbírka porcelánových figurek, oblíbené chipsy a uříznuté psí uši… k tomu všemu ještě opilý farář a jedna hezká hubatá holka prodávající kořalku – to vše a možná ještě něco navíc 12. 2. v 19 h. (režie: Jakub Špalek, hrají: Tereza Rumlová, Lukáš Jůza, Petr Lněnička, Matouš Ruml)

Druhou ingrediencí je dojemná klasika Romeo a Julie obohacená živou hudbou.
Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav. Rozpálené ulice poetické Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska… Monteci, Kapuleti a Kašpaři! 13. 2. v 18 h.
(režie: Jakub Špalek, hrají: Tereza Rumlová, Matouš Ruml, Jan Potměšil, Ilona Svobodová, Petr Lněnička, Martin Hofmann, Aleš Petráš, Adrian Jastraban)

Třetí ingrediencí je představení (nejen) pro děti Mikulášovy patálie v neděli 14. 2. v 14 h.
Příběhy ze života malého Mikuláše a jeho povedených kamarádů. Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět.
(režie: Filip Nuckolls, hrají: Petr Lněnička, Matouš Ruml, Lukáš Jůza, Aleš Petráš, Zdeněk Charvát, Marek Němec, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner)

Tou čtvrtou je pak mrazivá adaptace fragmentů z díla Dostojevského Něžná je noc, kterou můžete zhlédnout 14. 2. v 19 h. Adaptace příběhu Marmeladova z románu Zločin a trest a povídky Něžná F. M. Dostojevského. (režie: Patrik Hartl, hrají: Marika Šoposká, Martin Hofmann)

Kořením Kašparovy Polívky tříbící „chuťové pohárky“ diváků je unikátní večer plný šansonové hudby Chanson? Šanson! Co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté, co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem? To zjistíte 13. 2. od 21 h ve foyer divadla. Účinkují Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Eliška Mesfin Boušková.
Kapacita míst je omezena. Prosíme o včasné rezervace na pokladně divadla.

Vstupenky na jednotlivá představení Kašparovy Polívky stojí 300 Kč, na Mikulášovy patálie 200 Kč. Studenti, důchodci a děti zaplatí polovinu. Vstupenka na představení Chanson? Šanson! stojí 50 Kč (při zakoupení vstupenky na představení Romeo a Julie, Osiřelý západ nebo Něžná je noc je po předložení vstup na Chanson? Šanson! zdarma.

Foto: Michal Hladík


Související články: