Festival Ibérica přiveze v létě do Brna hvězdy flamenka

festival iberica Brno 2015Brno, 12. května 2015 - Nové centrum festivalového programu a nový termín. Tradiční festival Ibérica pro letošní rok připravil řadu novinek a změn. Stejně jako v předchozích jedenácti ročnících však na návštěvníky čekají nezapomenutelné koncertní zážitky, ohromující virtuosita instrumentalistů, krása a elegance tanečnic i vášeň a nespoutanost tanečníků.

Dvanáctý ročník festivalu Ibérica mezi 30. červnem. a 4. červencem přenese do srdce Evropy neopakovatelnou atmosféru jižního Španělska a Latinské Ameriky.

Hlavní část programu se přesouvá z Boskovic do Brna, přesto festival naváže na dosavadní tradici a kromě Brna zavítá i do Prahy a někdejšího centra Ibériky, Boskovic. „Přesun hlavních aktivit do Brna nabízí širší možnosti pro obyvatele jihomoravské metropole i novou motivaci realizačnímu týmu. Věříme, že i v jedinečných brněnských kulisách hradu Špilberk či v nádherných sálech historických budov vytvoří festivaloví návštěvníci neopakovatelnou atmosféru,“ říká umělecký ředitel festivalu Petr Vít. Do Brna se stěhuje většina koncertů i oblíbené tvůrčí dílny. Festival Ibérica, původně orientovaný na kulturu iberského poloostrova letos otevírá své brány také všem ostatním španělsky či portugalsky mluvícím zemím a stává se festivalem iberoamerických kultur.

Sérii večerních festivalových koncertů zahájí 30. června v brněnském Divadle Husa na provázku flamenkové představení Puntal tanečníka Davida Péreze, které o den později zamíří do Boskovic. Hlavní hvězdy festivalu, legendární zpěvák Arcángel a brilantní tanečnice Patricia Guerrero, se poprvé představí 2. července v pražském Divadle Archa. Jejich projekt „OLOR A TIERRA – VŮNĚ ZEMĚ“ je poctou krajině a lidem, mezi nimiž uhrančivý zpěvák prožil své dětství, a zároveň i výzvou k představení flamenka v současném světle. Arcángel dokázal očarovat posluchače po celém světě dnes již univerzálním jazykem flamenka. Patricia Guerrero si díky svému talentu a strhujícímu projevu vysloužila nejen řadu ocenění, ale také spolupráci se slavným režisérem Carlosem Saurou. Příznivci festivalu mají jedinečnou příležitost zavzpomínat na její vystoupení v roce 2007, kdy stála na počátku své oslnivé kariéry. Na představení Arcángela a Patricie Guerrero se mohou těšit i návštěvníci závěrečného galakoncertu na nádvoří brněnského hradu Špilberk.

Vedle koncertního programu nebudou chybět oblíbené taneční lekce flamenka, salsy či tanga. Muzikanti si přijdou na své při lekcích hry na cajón či flamenkovou kytaru a po loňské veleúspěšné premiéře se vrací i kurz španělské kuchyně. Jelikož je hlavním tématem letošního ročníku zpěv, rozhodli se pořadatelé vůbec poprvé zařadit i kurz flamenkového zpěvu. Letošní bohatý doprovodný program zahrnuje také projekce španělské a latinskoamerické kinematografie, festivalové fiesty nebo mořem provoněnou gastronomii na Street Food Festivalu Ibérica na Špilberku.

PROGRAM IBÉRICA 2015

Brno 30. 6.

 • Vernisáž fotografií P. Víta „Kolumbie krásná, neznámá“, Galerie Trojka, 18:00
 • Puntal, Divadlo Husa na provázku, 19:30
 • David Pérez – tanec, Javier Rivera – zpěv, Manuel de la Luz – kytara
 • Ibérica Cinematográfica, Kino Art, 20:30

Boskovice 1. 7.

 • Puntal, Zámecký skleník, 19:30
 • David Pérez – tanec, Javier Rivera – zpěv, Manuel de la Luz – kytara

Brno 1. 7.

 • Ibérica Cinematográfica, Kino Art, 20:30

Praha 2. 7.

 • OLOR A TIERRA – VŮNĚ ZEMĚ, Divadlo Archa, 20:00
 • Arcángel – zpěv, Patricia Guerrero – tanec, Dani de Morón – kytara, Los Mellis – zpěv, palmas

Brno 2. 7.

 • Ibérica Cinematográfica, Kino Art, 20:30

Brno 3. 7.

 • Workshop flamenkového  tance s Patricií Guerrero, Společenský sál radnice MČ Brno-střed, 17:00
 • Ibérica Cinematográfica, Kino Art, 20:30

Brno 4. 7.

 • Závěrečná fiesta účastníků tvůrčích dílen, nádvoří hradu Špilberk, 14:00
 • Street Food Festival Ibérica, nádvoří hradu Špilberk, 14:00 – 19:00
 • Závěrečný galakoncert OLOR A TIERRA – VŮNĚ ZEMĚ, nádvoří hradu Špilberk, 20:00

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

Tiskárna Brno (CCB)