Nejlepší revivalové skupiny míří do Semilassa

Brno, 7. dubna 2015 - Dva večery plné těch nejlepších revivalových skupin – právě to slibuje jubilejní desátý ročník Večera legend, který se uskuteční v průběhu dubna v Semilasse. Na akci zazní Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Queen, Black Sabbath, Judas Priest a Metallica. Jako host vystoupí frontman Iron Maiden 1994-99 Blaze Bayley se svojí kapelou.

vecer legend semilasso 2015

První z dvojice jubilejních večerů v pátek 10. dubna představí zakládající sestavu akce, složenou z revivalů skupin Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple a Queen. Na koncertu zazní hity slavných Pink Floyd v podání revivalu Distant Bells. Jejich repertoár tvoří více než 70 skladeb skupiny Pink Floyd a představuje průřez od šedesátých let ve znamení psychedelického rocku až po poslední studiové album. Sál Semilassa rozproudí následně oblíbená brněnská revivalová formace The Myst, díky které nepřijdou zkrátka fanoušci skupiny Led Zeppelin. Queenie již zajisté není třeba představovat, díky četným turné po celé Evropě v čele s vynikajícím zpěvákem Michalem Kluchem, který dokonale interpretuje Fredie Mercuryho. Jedinečný večer zakončí zkušený Deep Purple revival Koberec band.

Druhá část je připravena na sobotu 18. dubna, kdy se Semilasso rozezní ve stylu „tvrdého kovu”. Večer zahájí vynikající Black Sabbath revival, který se zaměřuje především na období skupiny se zpěvákem R. J. Diem. Následovat bude vystoupení skupiny Judas Priest revival, která si již při svém posledním koncertu v roce 2013 získala publikum Večeru legend. Jako host a hlavní hvězda akce vystoupí Blaze Bayley.

„Po jeho premiérovém účinkování v Semilassu před dvěma lety a po výborných ohlasech diváků bylo jasné, že se na Večer legend Blaze opět brzo vrátí. Jako dárek k jubilejnímu 10. ročníku jsme proto pozvali Blaze tentokrát s podporou celé jeho kapely,“ říká organizátor Pavel Lojda. Našlapaný večer uzavře skupina Metallica revival.

Vstupenky pořídíte za 250 Kč na večer nebo jako permanentku za 450 Kč na oba večery v předprodeji. Na místě budou stát vstupenky 290 Kč.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně