Chorvatský klavírní mág Mrvica představí v Sonu nové album

Brno, 15. dubna 2018 - V dubnu se do České republiky opět vrátí chorvatský klavírní virtuos Maksim Mrvica. Úspěšný držitel několika zlatých a platinových desek představí publiku zbrusu nové album The New Silk Road, chybět však nebudou ani divácky oblíbené skladby z jeho staršího repertoáru.

Maksim Mrvica brno sono centrum 2018

Mrvica navštívil Českou republiku již několikrát, poprvé se zde představil už v květnu 2015. Přesně rok od svého posledního českého vystoupení se opět vrátí, a to 19. dubna do Sono Centra.

Program koncertu bude složen z jeho klasického i moderního repertoáru. Divákům slibuje opravdu výjimečný hudební zážitek, neboť podstatnou část vystoupení bude tvořit materiál z Mrvicova nového alba „The New SilkRoad“, které vyjde v průběhu března. V programu zcela jistě zazní i skladby, které si fanoušci žádají na každém jeho koncertě – Croatian Rhapsody, Mission Impossible nebo proslulý Let čmeláka, The Flight Of The Bumble Bee. Všechna tři vystoupení odehraje chorvatský pianista v doprovoduhráče na bicí a perkuse.

Maksim Mrvica začal hrát na klavír v devíti letech a ve svých jedenácti už absolvoval první sólový koncert s orchestrem. Jeho touze stát se klavírním virtuosem nezabránila ani občanská válka, během níž cvičil v suterénu hudební školy ve svém rodném městě Šibenik.

Jeho píle a vytrvalost sklidily své ovoce. Podařilo se mu získat několik ocenění na prestižních hudebních soutěžích a nahrál své první album, za které obdržel čtyři ceny Porin, což je chorvatská obdoba cen Grammy. Hudební vzdělání pak Mrvica získal na několika prestižních konzervatořích v Chorvatsku, Maďarsku a ve Francii.

V současné době je Maksim Mrvica jedním z nejúspěšnějších crossover pianistů na světě. Vedle crossoveru se samozřejmě také věnuje klasickému pojetí vážné hudby. Na svém kontě má již dvanáct desek, kterých se prodalo přes čtyři miliony kusů ve více než sedmapadesáti zemích světa, současně je majitelem několika zlatých a platinových desek. Jeho hra se dokonce stala součástí ceremoniálů olympijských her. Při LOH v Aténách v roce 2004 byla jeho skladba Olympic dream singlem na oficiálním olympijském albu Harmony, pro olympiádu v Pekingu v roce 2008 pak natočil několik propagačních hudebních videí.


Související články: