Pro nadační kalendář nasadila Chantal masku drsného rockera

Brno, 15. ledna 2015 - Chantal Poullain se po roce opět postavila před objektiv tvůrců kalendáře Proměny a ti ji opět změnili k nepoznání. Fanoušci hudební skupiny KISS určitě poznají, že se jedná o rockera Gene Simmonse s jeho typickým účesem a strašidelnou maskou. Že je na fotografii právě zakladatelka Nadace Archa Chantal a herečka Chantal Poullain, pozná málokdo. Výstava fotografií z nového kalendáře je právě nyní k vidění ve foyer Divadla Bolka Polívky.

Kalendář Proměny 2015, který vzniká na podporu projektů Nadace Archa Chantal, vychází již pošesté. Jeho autoři, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa se rozhodli pro návrat ke kořenům celého projektu. ¨

„Za těch uplynulých pět let jsme si vyzkoušeli komorní focení v ateliéru, velké aranžované scény v reálných prostředích pro naše dva díly filmových Proměn a nakonec i focení ve stylu středověkého divadla v aranžovaných scénách loňského tarotového kalendáře. A při hledání tématu pro PROMĚNY 2015 jsme se shodli, že nám vlastně chybí ta jednoduchost práce v ateliéru a soustředění na portrét a samotnou proměnu.“

Při hledání postavy pro Chantal Poullain stojí oba tvůrci Proměn vždy před zásadní výzvou. Neopakovat se a nenudit.

„Chantal je náš nejnáročnější model. V kalendáři se objevuje již po šesté a tak není jednoduché přijít  s něčím novým, co by ji zaujalo. Ale máme zkušenost, že čím extrémnější maska a proměna, tím je Chantal spokojenější. Vyloženě ráda je nalíčená k nepoznání. Z variant, které jsme pro ni vymysleli, jsme nakonec vybrali tuhle rockerskou. Chnatal v sobě má divokost a nezávislost, ale i cit pro dramatičnost a show a k tomu Kissáci se svým blyštivým rockovým cirkusem dokonale ladí,“ vysvětlují Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Proměny ve 12 reálných postav, které každý zná z dávné i nedávné historie, navazují na první dva kalendáře, které pro Nadaci Archa Chantal vznikly. „Tehdy byly všechny fotografie v kalendáři černobílé. Tentokrát jsme každou fotografii upravili zvlášť, přesně podle dobových předobrazů. Portréty tak mapují vývoj portrétu od olejomalby přes barvotisk, první fotografie v různých tónech černobílé, jak šel jejich vývoj. A nechybí ani barevné fotografie těch, kteří žili nebo žijí ve dvacátém a jednadvacátém století. Takže s naším kalendářem budete tak trochu cestovat v čase se známými osobnostmi,“ dodávají autoři.

A kdo se v kalendáři PROMĚNY 2015 proměnil ve známé osobnosti? „Oslovili jsme opět výběrovou společnost. Máme rádi zajímavé kombinace a tak se všichni můžou i letos těšit na pečlivě vybrané herce, herečky a jednu pěveckou a jednu režisérskou hvězdu. Kromě Chantal Poullain mezi nimi nechybí Simona Babčáková, Karel Dobrý, Lenka Filipová, Boris Hybner, Michael Kocáb, Tereza Kostková, Bolek Polívka, Regina Rázlová, Luba Skořepová, Simona Stašová a Milan Šteindler,“ uzavírají autoři.

© Kalendář Proměny 2015, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz


Související články:

Komentáře 

 
0 #3 Kája 2015-01-26 15:53
Nevíte někdo, do kdy je výstava ke shlédnutí?
 
 
0 #2 Markét 2015-01-20 14:45
Už jsem byla, můžu jen doporučit!
 
 
0 #1 Simona 2015-01-16 14:06
Tak to se určitě musím jít podívat, vypadá to dobře!
 

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

Šalina 300x250