Bubeník legendárních King Crimson vystoupí v Kabinetu Múz

Brno, 13. listopadu 2014 - Pat Mastelotto, bubeník slavné britské rockové kapely King Crimson, zahraje 18. listopadu v brněnském Kabinetu Múz. Devětapadesátiletý hudebník vystoupí s formací KO-MA-RA, kterou kromě něj tvoří italský trumpetista Paolo Raineri a slovenský kytarista David Kollar. Spojení tří skvělých hudebníků, respektovaných osobností bravurně ovládajících své nástroje, slibuje mimořádný zážitek!

bubenik pat mastelotto

Na začátku existence mezinárodního tria KO-MA-RA byl email od Pata Mastelotta, který příjemně překvapenému prešovskému muzikantovi Davidu Kollarovi napsal, že se mu velmi líbí jeho hudba a pozval talentovaného Slováka na koncert King Crimson ve Varšavě. Po prvním setkání a rozhovoru zůstali v kontaktu a zanedlouho dali dohromady pozoruhodný společný hudební projekt.

Trio KO-MA-RA má v plánu svou originální směs improvizované, elektronické, avantgardní a ambientní hudby příští rok prezentovat v USA. David Kollar a Paolo Raineri nedávno ve Státech představili Kollarovo úspěšné album z roku 2013 The Son, které bylo zařazeno do žebříčku Top records of the year v prestižním americkém Guitar Moderne Magazine.

„Amerika je úžasná země. Měl jsem trochu obavy, jak nás publikum přijme. Dostal jsem pozvánku odehrát sólové koncerty, ale rozhodl jsem se vzít s sebou i Paola. Je to výborný a otevřený hudebník,“ říká David Kollar a dál s hrdostí vzpomíná: „Po prvním koncertě v Seattlu přišlo několik lidí pod pódium s CD, vizitkou a chtěli s námi spolupracovat. Jeden pán nás dokonce zval hned další den do studia. Velmi nám pomohlo to, že King Crimson koncertovali ve stejných městech asi týden před námi, takže lidé o nás věděli a promotéři nás uváděli jako spoluhráče Pata Mastelotta. Dokonce jsme se setkali se zvukařem skupiny Muse, který je také Ital, opravdu velmi zajímavý člověk. Vzal si ode mě CD.“ Letos David Kollar spolupracoval na soundtracku k celovečernímu debutu Comeback mladého slovenského režiséra Miro Rema.

Pat Mastelotto působí v kapele King Crimson od roku 1994, společně uvedli na trh alba jako Thrak (1995), The ConstruKction of Light (2000) či The Power to Believe (2003). Hudebník, který s už nefungující kapelou Mr. Mister vydal nahrávky I Wear the Face (1984), Welcome to the Real World (1985), Go On... (1987) anebo Pull (2010), je také členem formace TU. Spolupracoval a spolupracuje s množstvím dalších interpretů.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události