Tvůrčí dílny festivalu Ibérica zvou na temperamentní tance i flamenkovou kytaru

Boskovice/Brno, 2. srpna 2013 – Ani letos nebudou v pestrém programu festivalu španělské kultury Ibérica chybět tvůrčí dílny. Zájemci budou moci v Boskovicích navštívit lekce horkokrevného flamenka, salsy, argentinského tanga nebo se naučit temperamentní hře na cajón či flamenkovou kytaru. Jako specialitu 10. výročí festivalu navíc pořadatelé připravili workshop pod vedením hlavních hvězd festivalu, kytarového virtuóza Gerarda Núñeze ve společnosti fenomenální tanečnice Carmen Cortés. Festival začíná už 13. srpna a v kurzech zbývají poslední volná místa.

iberica tanec

„Prvotřídní obsazení lektorských postů a neopakovatelná atmosféra festivalu se španělskou tematikou zajišťuje flamenkovým tvůrčím dílnám dlouhodobě značnou popularitu a už teď jsou některé kurzy zcela obsazeny," přibližuje náplň tvůrčích dílen Martina Himerová, která má jejich organizaci na starost. „V letošním roce byly opět mezi lektory přizvány mimořádné osobnosti, například tanečník David Pérez, kytarový virtuos Carlos Piñana či populární tanečnice Virginia Delgado. Začátečníky a středně pokročilé si do práce vezmou taneční lektorky s letitou praxí Lucía Čellárová-Mansfeldová a Petra Šťastná, specialisté na flamenkovou hru Stano a Matúš Kohútkovi a v neposlední řadě oblíbený kolumbijský lektor Alvaro Vargas Flórez, který zájemce o tanec zavede do tajů svůdné salsy či charismatického argentinského tanga. Bonusem pro naše věrné fanoušky je mimořádný workshop s fenomenální tanečnicí Carmen Cortés, kytaristou par excellence Gerardo Núñezem a jejich dvorním perkusistou Cepillem," dodala Himerová.

Posledních několik volných míst zbývá v kurzu flamenkového tance pro začátečníky, věčné začátečníky a mírně pokročilé pod vedením zkušené lektorky Petry Šťastné. Během svých lekcí dají příležitost i zájemcům, kteří se s flamenkovými tanečními technikami seznámí vůbec poprvé. V odpoledním kurzu bulerías pod vedením skvělého Davida Péreze rovněž zůstává několik míst neobsazeno.

Několik volných míst zbývá i v kurzech, které vedou Stano a Matúš Kohútkovi. Kytarista Stano Kohútek na závěr série lekcí pro kytarové začátečníky povede dvouhodinovou dílnu věnovanou doprovodu flamenkového tance a zpěvu, Matúš Kohútek osvětlí flamenkový compás a techniku hry na cajón. Unikátní možnost odhalit taje flamenkové hry pod vedením špičkového zahraničního lektora se nabízí kytaristům všech úrovní: Ve hře Carlose Piñany se totiž snoubí brilantní kytarová technika s procítěným výrazem, poezií a lyrikou a publikum po celém světě okouzluje svou virtuozitou a ve světě flamenka naprosto výjimečnou krásou tónu.

Kurzy argentinského tanga, které se osvědčily již loni, povede oblíbený kolumbijský lektor žijící ve Španělsku Alvaro Vargas Florez. Ten bude na letošní Ibérice vyučovat nejen tango, ale i salsu. Účast v kurzu tanga je ideální s partnerem, ale ani jednotlivci nemusí mít obavy – metoda výuky je flexibilní a počítá i s touto variantou.
Součástí festivalu Ibérica bude i letos výuka španělštiny – intenzivní jazykový kurz s rodilým mluvčím, pořádaný sdružením SPAINART.

Kurzy jsou rozvrženy do pěti dnů – od úterý 13. srpna do soboty 17. srpna. Vyvrcholením tvůrčích dílen se stane – jako každý rok – sobotní závěrečná fiesta v zámeckém skleníku, kde všichni účastníci společně s lektory vytvoří nefalšovanou flamenkovou atmosféru. Kurzovné se pohybuje od 1000 do 3000 Kč podle intenzity kurzu.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce
25.06. K Nechorám do sklepa 2022..