Diplomanti FaVU vystavují v Domě pánů z Kunštátu

Brno, 9. července 2013 - Až do 27. července hostí Dům pánů z Kunštátu výstavu magisterských diplomových prací čerstvých absolventů brněnské Fakulty výtvarných umění. Výstava představuje přes čtyři desítky začínajících umělkyň a umělců a designérek a designérů z patnácti ateliérů FaVU VUT v Brně.

FAVU

„Cílem výstavy je ukázat pokud možno komplexní obraz fakulty, která v českém systému vysokého uměleckého školství působí již téměř dvacet let. Složení jednotlivých ateliérů sahá od tradičních disciplín, jako jsou malířství, sochařství, kresba a grafika, přes intermediální a postmediální obory zaměřené převážně na práci s novými médii, na performativní a konceptuálně laděnou uměleckou praxi, až po užité umění s důrazem na grafický a produktový design,“ uvedl kurátor výstavy Jan Zálešák.  

Této pestré skladbě ateliérů a jejich zaměření odpovídá i pluralita médií a výrazových prostředků použitých v absolventských pracích. V mnoha případech muselo dojít k redakci rozsáhlých souborů, které dnes již (většinou) bývalí studenti obhajovali v průběhu května na půdě fakulty. Vedle obrazové dokumentace jen obtížně přenosných prací nabídne výstava i dílčí reinstalace, respektive nové provedení performance.

(red), Foto: Michaela Dvořáková (Wonderful World with IKEA Marty Fišerové)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události