Čtení na léto: Knižní tipy nakladatelství JOTA

Brno, 3. července 2013 – Přemýšlíte, jaké čtení si vzít na letní dovolenou nebo na prázdniny? Pak pro Vás může být užitečný následující malý přehled knižních tipů nakladatelství Jota.

ctenarka250

Nepolepsitelne deti Tajemne vytiMaryrose Woodová
NEPOLEPŠITELNÉ DĚTI ZE SÍDLA ASHTON: TAJEMNÉ VYTÍ
Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!" O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci. A tyto nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander, Cassiopea i Beowulf jsou opravdu zvlčilí. Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Usměrní tři malé divochy a vypátrá tajemství jejich původu?

Avena-skryta

Marianne Curleyová
AVENA: SKRYTÁ
Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím – skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne – něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.

Vsechny vune Afriky

Zuzana Beranová
VŠECHNY VŮNĚ AFRIKY
Afrika. Žhnoucí kontinent tisíce vůní. Vůní starodávné magie, temných rituálů, rozvláčného bezčasí, krví nasáklé země i nepolapitelného temperamentu. Afrika, která z vás dostane to nejlepší i to nejhorší a zbytek odhodí do prachu prudkého slunce. Tereza se do Afriky vydala za poklidnou úřednickou prací na českém konzulátě v Keni. Jenže to by nebyla Afrika, aby jí nepřičarovala pár českých turistů v nesnázích, jedovaté hady, nesnesitelné šéfy a během vrcholícího kmenového konfliktu jí nastražila do cesty také muže. Keňského umělce, jehož kouzlu Tereza dlouho neodolá a vydává se s ním na cestu, která voní... všemi vůněmi Afriky.

Anatomie vrazdy

Imogen Robertsonová
ANATOMIE VRAŽDY
Královské loďstvo bojuje na moři s Francouzi a ulicemi Londýna obíhají nejrůznější zvěsti. A zatímco na březích Temže to kypí životem, z jejích kalných vod vytahují dva převozníci mrtvé tělo. Šlo o nešťastnou náhodu, soukromé vyřizování účtů nebo součást spiknutí ohrožujícího jedno z nejdůležitějších tajemství celé Anglie? Lady Harriet Westermanová, omrzelá konvenčním životem venkovské zámecké paní, i samotářský anatom Gabriel Crowther se navzdory hrozivému nebezpečí neváhají případu ujmout...

Muj cas

Bradley Wiggins
MŮJ ČAS
Detailní a důvěrná zpověď nejslavnějšího britského cyklisty všech dob o trnité cestě k úspěchu. Cyklista Bradley Wiggins patří k nejpopulárnějším sportovcům současnosti. Do historie se zapsal 22. července 2012, kdy jako první britský cyklista vyhrál Tour de France. O deset dní později získal zlatou olympijskou medaili v časovce v Londýně a stal se nejúspěšnějším olympionikem své země. „Wiggo", chlapec z londýnského Kilburnu, se tak v mžiku stal národním hrdinou.

Kronika o Velke Morave

Lubomír E. Havlík
KRONIKA O VELKÉ MORAVĚ
Nové vydání úspěšného a stále žádaného titulu, přispívajícího k poznání dějin jednoho z významných období naší historie. Autor, český historik specializující se na středověké dějiny Slovanů a především na období velkomoravské, cituje písemné dobové prameny a na základě jejich interpretace podává čtenářům obraz jednoho z nejstarších státních útvarů na našem území – Velké Moravy. Útvaru, který byl významný nejen pro dějiny našeho národa, nýbrž i v širších souvislostech evropské politiky a zejména v kontextu kulturním.

Nakladatelství JOTA


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...