Poznejte během čtyř měsíců literaturu z různých úhlů pohledu

Brno, 18. ledna 2013 - Literární kaleidoskop – to je nový projekt realizovaný Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a Památníkem písemnictví na Moravě, který otevře brány do pestrého světa tvůrčího psaní a literatury. Čtyřměsíční kurz, který je určen zájemcům od 18 let, se rozběhne v měsíci únoru a potrvá do konce května 2013.

Kniha-ctenarka-zena

Na účastníky kurzu čeká každý měsíc jedno zajímavé téma, které bude rozebráno na několika setkáních. „Projekt zahájíme v únoru třemi lekcemi tvůrčího psaní, které účastníkům ukážou cestu, jak napsat prozaický text menšího rozsahu,“ uvedla Kristýna Cimalová z Památníku písemnictví.

Březen pak zájemcům nabídne informace o databázích, vyhledávačích na internetu, problematice citační etiky či základních pravidlech úpravy textu. Lekce budou završeny exkurzí v tiskárně. V dubnu se bude kurz věnovat literatuře 19. a 20. století a doplní jej setkání se zajímavou literární osobností. V květnu čekají účastníky lekce týkající se mezilidské komunikace, které zakončí literární procházka brněnskou ulicí Veveří.

Na kurz je nutné si zakoupit vstupenky. „Cena vstupenky na celý čtyřměsíční kurz činní dvě stě korun, na jednotlivé měsíční okruhy je to padesát korun“, uvedla jedna z koordinátorek projektu Alina Vystavělová z Knihovny Jiřího Mahena. Vstupenky si mohou zájemci zakoupit v Ústřední knihovně KJM, Kobližná 4, Brno nebo v Památníku písemnictví, Klášter 1, Rajhrad.

Více informací naleznete na www.kjm.cz.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události