Knihovna Jiřího Mahena otevřela v Medlánkách novou pobočku

Brno, 4. září 2017 - Knihovna Jiřího Mahena v pondělí 4. září otevřela zcela novou pobočku v městské části Brno – Medlánky. Jedná se již 35. pobočku knihovny na území města Brna. „Jsme právem hrdí na to, že naše služby jsou všem zájemcům snadno dostupné na celém území Brna. Rádi říkáme, že máme alespoň jednu pobočku v každé městské částí. Donedávna jsme dodávali kromě Medlánek. Ale toto se dnes za velkého přispění vedení městské části a vstřícné podpoře statutárního města Brna stává minulostí,“ uvedla ředitelka knihovny Libuše Nivnická.

samizdat kjm knihovna jiriho mahena v brne

V nové knihovně si čtenáři budou moci vybrat z více jak pěti tisíc knižních titulů, deseti druhů časopisů a padesáti titulů mluveného slova. K zapůjčení budou i deskové hry, tematické kufříky či hračky a didaktické pomůcky určené nejen dětem se specifickými potřebami. V neposlední řadě budou k dispozici dvě elektronické čtečky knih. V knihovně budou na čtenáře čekat i nestandardní výpůjčky, jako dioptrické brýle či deštníky nebo ke koupi propagační předměty knihovny, kterými je možné potěšit své blízké.

„Pobočka bude pro čtenáře otevřena dva dny v týdnu, pondělí a středa od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin. Kromě výpůjční služby bude nabízet i bohatý kulturní program v podobě autorských čtení, výstav a vzdělávacích programů,“ doplnila knihovnice Helena Orálková.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...