Mahenova knihovna otevírá po roční rekonstrukci pobočku v Bystrci

Brno, 9. června 2018 – Knihovna Jiřího Mahena v Brně otevírá po roce jednu ze svých největších poboček v Brně – Bystrci. Ta byla v červnu loňského roku z důvodu dlouhodobé rekonstrukce uzavřena. Pobočka prošla vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu výraznou stavební revitalizací s cílem zlepšení komfortu služeb pro uživatele.

knihovna mahena bystrc

Návštěvníci ocení nejen rozšířené prostory, ale i vybavení nejmodernějšími technologiemi a širokou škálu služeb s pestrou knižní a doprovodnou nabídkou.

Ve zrenovované pobočce se nachází dospělé a dětské oddělení a čítárna se studovnou s relaxační zónou. Novinkou je společenský sál vybavený audiovizuální technikou, který pozvedne programovou nabídku pro děti i dospělé. Návštěvníci se mohou těšit na designově vybavený kreativní prostor, který osloví každou generaci. Cítit se tu budou dobře celé rodiny, pro rodiče s nejmenšími je k dispozici Family point, prostor oživují malé herní labyrinty pro děti i klidná zákoutí k posezení a zamyšlení.

„Vedle internetu přibývají nové digitální prvky v podobě interaktivního dotykového stolu, tabule a koberce pro předškoláky. Do interaktivního stolu jsme nechali vytvořit aplikace na míru, které se věnují významným výročím a také samotné městské části Bystrc. Tato zakotvenost s místem se odráží i na fasádě knihovny, která nese úryvek z díla Jakuba Obrovského,“ vyjmenovává novinky ředitelka knihovny Libuše Nivnická.

Čtenáři si budou moci vybírat z fondu 29 000 knih (beletrie a naučná literatura), k dispozici budou hudební CD, audioknihy a časopisy. Nabídku obohatí hračky a didaktické pomůcky, tematické kufříky a e-knihy. Samozřejmostí zůstane bezplatný přístup k internetu a možnost zapůjčení brýlí, příp. deštníku. I nadále bude pobočka spolupracovat se školami, školkami, klubem seniorů, klubem maminek Kaštánek, s Domovinkou a bude otevřená aktivitám místních občanů a prezentaci jejich zájmové činnosti. Kulturně vzdělávací aktivity přizpůsobí všem věkovým kategoriím – chybět nebudou tvůrčí dílny, společná čtení, přednášky, setkání s autory a další.

„Knihovna se díky rekonstrukci proměnila v bezbariérové multifunkční centrum s dostatkem prostoru a vybavením pro trávení volného času, zábavu a vzdělávání. Věřím, že její vylepšené možnosti ocení věrní i noví čtenáři,“ dodává starosta městské části Tomáš Kratochvíl. Samotná městská část přispěla na obnovu provozu částkou ve výši půl milionu korun. „Díky dobré spolupráci města, knihovny, projektantů i dodavatelských firem probíhala stavba v ceně 20 milionů korun po celou dobu bez komplikací,“ uzavírá Nivnická.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...