Na Melodce zahraje rockový náčelník Ken Hensley

Brno, 11. prosince 2012 – Do brněnského hudebního klubu Melodka zavítá v sobotu 15. prosince bývalý člen legendárních Uriah Heep Ken Hensley. Jedna ze zásadních postav světové rockové scény, klávesista, kytarista, zpěvák a skladatel se v Brně představí vůbec poprvé, informovala za pořadatele koncertu Kateřina Čechová.

hensley_ken

Pro svůj předvánoční koncertní set si Hensley přichystal směs staré dobré uriášovské klasiky a písní ze svých sólových alb, včetně novinek z aktuální studiové desky Love & Other Mysteries. Hensley tentokrát vystoupí sám, jen za doprovodu svých neodmyslitelných kláves a kytary. Součástí večera bude navíc moderovaná diskuze s dotazy diváků. K dispozici bude český překlad.

Hensley opustil Uriah Heep již v roce 1980, avšak za dobu předchozích deseti let společného harcování po světových pódiích se mu podařilo zásadní měrou přispět k zapsání této, tehdy průkopnické hardrockové kapely do rockových čítanek. Je například podepsán pod rockovými perlami jako July Morning, Lady In Black, Free Me, Rain, Stealin, Sweet Freedom či Easy Livin. Jeho nepřehlédnutelná osobnost doprovázená výrazným zvukem hammondek a zdobená bohatou hřívou vlasů byla na koncertech Uriah Heep dominantním elementem celé kapely.

Po třinácti studiových albech však Hensley přestává být spokojen s posunem skupiny směrem k více popovým vodám, kapelu opouští a navazuje spolupráci s floridskou hardrockovou úderkou Blackfoot. V polovině 80. let se stahuje do ústraní (hostuje ale např. na albu excentriků WASP), aby se koncem milénia opět vrátil na hudební scénu. Sám či ve spolupráci s bývalými „Uriáši" Johnem Lawtonem či Johnem Wettonem vydává několik sólových alb. Na Hensleyho výtečném studiovém albu Blood On The Highway z roku 2007 se v roli pěveckých hostů objevují další slavná jména, např.Glenn Hughes (ex Deep Purple) či Jorn Lande (ex Masterplan).

V posledních dvou letech vydal Hensley v rychlém sledu dvě studiové desky. Album Faster (květen 2011) se nese ve znamení zdařilého návratu ke klasickým rockovým kořenům, album Love & Other Mysteries (květen 2012) je naopak poklidná Hensleyho kolekce intimních písní s několika hostujícími vokalisty.

Předprodej probíhá v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticket-Art, Ticketportal, Eventim a v brněnské prodejně Indies.

Zdroj: Melodka, foto: Ken  Hensley, ken-hensley.com


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce
25.06. K Nechorám do sklepa 2022..