Večer na téma energetická soběstačnost nabídne dokument i diskusi s odborníky

Brno, 5. října 2012 - Ve čtvrtek 11. října se v brněnském v kině Art uskuteční od 18:00 promítání německého dokumentu 4. revoluce – Energetická soběstačnost (Die 4. Revolution - Energy Autonomy). Po promítání bude otevřena diskuse s odborníky na energetiku, včetně Milana Kazdy, starosty první energeticky soběstačné obce v ČR, Martina Sedláka, výkonného ředitele Aliance pro energetickou soběstačnost a Milana Smrže, experta na obnovitelné zdroje. Diskuzi bude moderovat publicista Jan Urban.

energetika

„Čtvrtá revoluce je aktuálně nejnavštěvovanějším filmem v Německu. Pokud doma večer svítíte, tento dokument byste měli vidět," láká diváky do Artu zástupce distribuční společnosti Aerofilms Jiří Šebesta.

Film přináší příspěvky vědců, držitelů Nobelovy ceny, politiků, aktivistů, ekonomů a podnikatelů do diskuze o budoucnosti energetiky. Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci dokumentu ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat. Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční využití alternativních energií v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie než sama spotřebuje.

Všichni mají jeden společný cíl: Energetická Autonomie - tedy úplný přechod výroby energie od fosilních a jaderných paliv na 100% energie z obnovitelných zdrojů. Tato změna je tak radikální, že se hovoří o vznikající revoluci: po průmyslové a zemědělské revoluci a revoluci informačních technologií přichází čtvrtá - energetická revoluce.

(red)


Související články: