Ondřej Havelka a Melody Makers vystoupí v Semilasse

Brno, 27. dubna 2012 - Hned dvakrát vystoupí v neděli 29. dubna v brněnském Semilasse Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Osvědčení interpreti stylové jazzové show přijedou za svým milovaným brněnským publikem s programem Potkal jsem svůj sen, který se věnuje odkazu nedávno zesnulého Jiřího Traxlera, úhlavního protagonisty a spolutvůrce českého tanečního swingu.

Havelka-ondrej-final

„Zbrusu nový koncertní program, který jsme s mým orchestrem Melody Makers připravili na sezónu 2011–2012, je věnovaný především Jiřímu Traxlerovi. Původní myšlenka byla připravit koncertní cyklus tak, aby vrcholil v březnu roku 2012, kdy měl tento vskutku poslední mohykán českého tanečního swingu 30. a 40. let oslavit 100 let. Bohužel před nedávnem Jiří Traxler zemřel. Na mém rozhodnutí se však nic nemění – koncertní program „Potkal jsem svůj sen" s podtitulem Pocta Jiřímu Traxlerovi realizovat budu, bohužel už jen in memoriam," říká Ondřej Havelka.

Program je sestaven především z písní Jiřího Traxlera, které psal pro R. A. Dvorského, Inku Zemánkovou a později pro orchestr Karla Vlacha – Jedu nocí, Bloudění v rytmu, Měsíc to zavinil, Bláznivý den, Dobrou noc, Potkal jsem svůj sen, Boogie Woogie a další. Zazní i skladby z repertoiru jeho oblíbených amerických swingbandů, kterých si nejvíc považoval.

„S Jiřím Traxlerem jsem se v posledních letech velmi sblížil, především díky tomu, že jsem realizoval jeho hudební portrét pro ČT. Znám tedy mnoho detailů týkajících se jeho života a muzikantské kariéry, řadu půvabných historek, jimiž komentoval klíčová životní setkání či významné dějinné události. Právě tyto vzpomínky, které jsem měl takříkajíc z první ruky, budou kořením průvodního slova, jímž budu jednotlivé kusy uvádět. Nepůjde rozhodně o sentimentální vzpomínání, chci vytvořit večer nabitý humorem, ironií a skvělou muzikou, tedy tím, co měl Jiří rád," dodává Havelka.

foto: Ida Saudková


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..