Ondřej Havelka a Melody Makers vystoupí v Semilasse

Brno, 27. dubna 2012 - Hned dvakrát vystoupí v neděli 29. dubna v brněnském Semilasse Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Osvědčení interpreti stylové jazzové show přijedou za svým milovaným brněnským publikem s programem Potkal jsem svůj sen, který se věnuje odkazu nedávno zesnulého Jiřího Traxlera, úhlavního protagonisty a spolutvůrce českého tanečního swingu.

Havelka-ondrej-final

„Zbrusu nový koncertní program, který jsme s mým orchestrem Melody Makers připravili na sezónu 2011–2012, je věnovaný především Jiřímu Traxlerovi. Původní myšlenka byla připravit koncertní cyklus tak, aby vrcholil v březnu roku 2012, kdy měl tento vskutku poslední mohykán českého tanečního swingu 30. a 40. let oslavit 100 let. Bohužel před nedávnem Jiří Traxler zemřel. Na mém rozhodnutí se však nic nemění – koncertní program „Potkal jsem svůj sen" s podtitulem Pocta Jiřímu Traxlerovi realizovat budu, bohužel už jen in memoriam," říká Ondřej Havelka.

Program je sestaven především z písní Jiřího Traxlera, které psal pro R. A. Dvorského, Inku Zemánkovou a později pro orchestr Karla Vlacha – Jedu nocí, Bloudění v rytmu, Měsíc to zavinil, Bláznivý den, Dobrou noc, Potkal jsem svůj sen, Boogie Woogie a další. Zazní i skladby z repertoiru jeho oblíbených amerických swingbandů, kterých si nejvíc považoval.

„S Jiřím Traxlerem jsem se v posledních letech velmi sblížil, především díky tomu, že jsem realizoval jeho hudební portrét pro ČT. Znám tedy mnoho detailů týkajících se jeho života a muzikantské kariéry, řadu půvabných historek, jimiž komentoval klíčová životní setkání či významné dějinné události. Právě tyto vzpomínky, které jsem měl takříkajíc z první ruky, budou kořením průvodního slova, jímž budu jednotlivé kusy uvádět. Nepůjde rozhodně o sentimentální vzpomínání, chci vytvořit večer nabitý humorem, ironií a skvělou muzikou, tedy tím, co měl Jiří rád," dodává Havelka.

foto: Ida Saudková


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události