Průkopníci českého ska Sto zvířat vystoupí na Flédě

Brno, 28. března 2012 — Ve čtvrtek 29. března zahraje na Flédě česká populární ska kapela Sto zvířat. Uskupení je dnes již veteránem českých rockových klubů a jako jedna z mála českých kapel se pravidelně účastní všech velkých letních festivalů. Sto zvířat mají za sebou sebou více než 1200 koncertů a festivalů v České republice, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA.

StoZvirat

Je tomu už více než 20 let, co se Jan Kalina (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáš Belka (tenorsaxofon, texty) vrátili z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou, čímž položili základy kapely, kterou dnes známe jako Sto zvířat. A aniž by si toho byli tehdy sami vědomi, stali se rovněž průkopníky stylů ska a rocksteady na českém území.

Během své více než dvacetileté existence vydali dohromady sedm řadových alb a DVD „Jste normální?". Často se účastní i různých tuzemských i zahraničních kompilací. V roce 2008 v rámci T-music Tour Zvířata vyprodala pražskou Lucernu a získala Anděla za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae. V roce 2010 v rámci oslav svého 20. výročí vyprodala kapela Incheba Arenu v Praze a výsledkem bylo i koncertní CD nazvané jednoduše Sto dvacet! Sečteno a podtrženo, kdo chce okusit divočinu, nesmí chybět 29. března na Flédě.

(red), foto: Sto zvířat


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...