Výstava v Urban centru odpoví na otázku, jak se žije na brněnských sídlištích

Brno, 16. února 2012 – Jak jsou Brňané spokojeni s životem na sídlištích? Na tuto otázku odpoví nová výstava Sídliště – dobrá adresa?, která staví na výsledcích Dlouhodobého výzkumu brněnských sídlišť.  V tom loni odpovídali na otázky obyvatelé šesti rozsáhlých obytných komplexů: sídlišť Lesná, Bohunice, Bystrc II, Kamechy, Kamenný Vrch a Vinohrady. Výstava potrvá od 21. února do 31. března v brněnském Urban centru.

sidliste

Loňské rozsáhlé sociologické šetření navazuje na obdobné výzkumy, které se v Brně uskutečnily v 80. a 90. letech. Po vyhodnocení téměř 1800 dotazníků vznikl poměrně celistvý obraz názorů a postojů obyvatel největších brněnských sídlišť týkajících se jejich spokojenosti se životem na sídlišti. Výsledky šetření vyznívají překvapivě pozitivně. Přibližně dvě třetiny obyvatel jsou s životem na sídlištích spokojeny a navíc spokojenost obyvatel brněnských sídlišť v čase roste.

foto: Dlouhodobý výzkum sídlišť 2011


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně