Evropské animované filmy od studentů ožijí na linkách žlutých autobusů

Praha, 13. února 2012 (MEDIAFAX) - Animované filmy čtyř evropských škol budou moci zájemci zhlédnout do konce března na linkách autobusů, které provozuje společnost Student Agency. V pondělí o tom informoval David Toušek, organizátor Festivalu na kolech. Jde zatím o pilotní záměr, díky kterému se mohou cestující podívat na animaci z francouzské školy Les Gobelins, české Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, dánské The Animation workshop a MOME z Maďarska.

Zluty-autobus-student-agency

Zároveň mohou zájemci filmy rovnou ohodnotit na webových stránkách www.festivalnakolech.cz "Protože se jedná o studentské filmy, mnoho mladých animátorů ocení zpětnou vazbu jako kritickou inspiraci do svého dalšího autorského rozvoje," podotknul Toušek.

Organizátoři festivalu chtějí přivést do veřejného povědomí studentské filmy z uzavřených filmových festivalů. "Zvláště pak proto, že v současné době je u nás animovaný film jako komunikační a umělecká forma v hlubokém spánku, přestože je právě formát krátkých filmů v současném světovém srovnání neobyčejně kreativní umělecký a komunikační fenomén," dodal organizátor, podle kterého v zahraničí animace nyní prožívá zlatá léta.

Filmy by měly přispět i divákům k rozvoji tvůrčí fantazie a k překonání stereotypu, že animovaná tvorba je pouze pro malé děti. "Animace je svou podstatou jazyk, který bez využívání zaniká," myslí si Toušek.

Do začátku března budou filmy k dispozici pouze na "žlutých linkách" s osobními obrazovkami, které nabízejí spojení mezi Prahou a Brnem, nebo mezi Prahou a Vídní. Od března by se pak měly objevit i na ostatních linkách.

Jan Drahorád, ilustrační foto: Student Agency

Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..