Evropské animované filmy od studentů ožijí na linkách žlutých autobusů

Praha, 13. února 2012 (MEDIAFAX) - Animované filmy čtyř evropských škol budou moci zájemci zhlédnout do konce března na linkách autobusů, které provozuje společnost Student Agency. V pondělí o tom informoval David Toušek, organizátor Festivalu na kolech. Jde zatím o pilotní záměr, díky kterému se mohou cestující podívat na animaci z francouzské školy Les Gobelins, české Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, dánské The Animation workshop a MOME z Maďarska.

Zluty-autobus-student-agency

Zároveň mohou zájemci filmy rovnou ohodnotit na webových stránkách www.festivalnakolech.cz "Protože se jedná o studentské filmy, mnoho mladých animátorů ocení zpětnou vazbu jako kritickou inspiraci do svého dalšího autorského rozvoje," podotknul Toušek.

Organizátoři festivalu chtějí přivést do veřejného povědomí studentské filmy z uzavřených filmových festivalů. "Zvláště pak proto, že v současné době je u nás animovaný film jako komunikační a umělecká forma v hlubokém spánku, přestože je právě formát krátkých filmů v současném světovém srovnání neobyčejně kreativní umělecký a komunikační fenomén," dodal organizátor, podle kterého v zahraničí animace nyní prožívá zlatá léta.

Filmy by měly přispět i divákům k rozvoji tvůrčí fantazie a k překonání stereotypu, že animovaná tvorba je pouze pro malé děti. "Animace je svou podstatou jazyk, který bez využívání zaniká," myslí si Toušek.

Do začátku března budou filmy k dispozici pouze na "žlutých linkách" s osobními obrazovkami, které nabízejí spojení mezi Prahou a Brnem, nebo mezi Prahou a Vídní. Od března by se pak měly objevit i na ostatních linkách.

Jan Drahorád, ilustrační foto: Student Agency

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události