STUDENT AGENCY zvýšila loni počet zaměstnanců o 25 %

Brno, 13. dubna 2015 - Na přibližně 2 300 vzrostl v roce 2014 počet zaměstnanců největší česko-slovenské dopravní skupiny STUDENT AGENCY. Její jednotlivé divize a společnosti, kam mimo jiné patří flotila žlutých autobusů, vlakové společnosti RegioJet v ČR a SR nebo největší prodejce letenek, vytvořily v roce 2014 přibližně 480 nových pracovních míst.

student agency regio jet vlak

Téměř 40 % z nich obsadili mladí lidé – absolventi nebo ještě studenti. Řada nových pracovních míst vznikla v regionech, které mají výrazný problém s uplatněním mladých lidí a nezaměstnaností obecně.

„Nejvíce nových zaměstnanců nastoupilo v roce 2014 na pozice zejména členů palubního personálu u vlaků a autobusů. Český RegioJet takto vytvořil díky nárůstu počtu přepravovaných cestujících přibližně 130 nových pracovních míst; slovenský RegioJet pak celkem 260,“ říká Renata Sklenářová, personální ředitelka skupiny STUDENT AGENCY.

Mnohá ze 480 nových pracovních míst vznikala v regionech, kde je složitá situace s uplatněním mladých lidí a s nezaměstnaností obecně. V České republice se to týká především Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, na Slovensku pak Košického a Nitranského samosprávného kraje. O práci ve společnosti se jen v loňském roce ucházelo 36 000 lidí.

(red), foto: archiv


Související články: