Do Brna zavítají pohádkové bytosti

Brno, 25. listopadu 2011 - Kdo byl v létě s dětmi na Šumavě, pravděpodobně nezmeškal návštěvu Pohádkové rezervace. Toto netradiční lesní divadlo je založeno na zcela odlišném principu než jsou diváci zvyklí. V rezervaci se návštěvník stává součástí života pohádkových bytostí, prochází se s průvodcem po lese a pomáhá řešit problémy související s jejím provozem. Na konci léta se Pohádková rezervace uzavírá, ale pohádkové bytosti baví děti dál. V zimě cestují po naší zemi a oplácejí návštěvu rodinám, které je během léta navštěvují. A mají co oplácet, protože je během letních prázdnin navštívilo již několik desítek tisíc rodin ze všech koutů republiky.

karkulkaX_250

Nejen pro tyto věrné návštěvníky si pohádkové bytosti pod vedením správce rezervace pana Ptáčka secvičily vystoupení, které rodinám předvedou přímo na jevišti. Představení se jmenuje Pohádková rezervace na výletě a diváci se při něm setkají s opravdovou Červenou Karkulkou, čertem Uhlíkem, Bajajou, Rusalkou, Hloupým Honzou, vodníkem, andělem, princeznou, hejkalem, pohádkovým dědečkem, s trpaslíky a dalšími. Zábava není určená pouze dětem, ale i dospělým. O tom svědčí cena Ministerstva kultury pro “2.nejobdivovanější divadlo nejen pro děti“, kterou Pohádková rezervace v tomto roce získala.

Pohádkové rezervace od října do května účinkuje v pražském divadle Dobeška, které se stalo jejich zimní domovskou scénou. Letos poprvé absolvuje pohádkové turné, se kterým zavítá do deseti měst po celé republice. Kdo má rád české pohádky a rád se směje, měl by v neděli 27. prosince zajít do divadla Polárka. V 15 hodin se zde představí kompletní sestava českých pohádek. Nepřijede pravděpodobně jen drak, který se nevejde do vlaku.

Karkulka jako mluvčí rezervace informovala veřejnost, že v blízkosti divadla hrozí během návštěvy pohádkových bytostí loupežnické přepadení. Návštěvníci jsou proto nabádáni, aby nekladli odpor a nosili u sebe větší množství sladkostí.

Cena vstupného je 130 Kč za osobu, děti do tří let mají vstup zdarma.

zdroj: Pohádková rezervace


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události