Kuky se vrací...na Špilberk

Brno 10. listopadu 2011 - Muzeum města Brna pořádá letos již desátou vánoční výstavu, tradičně věnovanou dětskému divákovi. Tentokrát pozvání ke spolupráci přijali režisér Jan Svěrák a brněnský výtvarník Jakub Dvorský, autoři filmu Kuky se vrací. Návštěvníci výstavy Kuky se vrací…na Špilberk budou moci nahlédnout do zákulisí přípravy filmu, projet se v Hergotmobilu nebo namalovat vlastní nápad na počítačovou hru. Výstava potrvá od 10. listopadu do konce ledna příštího roku.

Kuky2

Film Kuky se vrací kombinuje hraný a animovaný příběh plný fantazie, akčních scén a vtipných dialogů. Návštěvníci výstavy se mohou podívat na návrhy, které předcházely zhotovování loutek k filmu a srovnávat je s následnou realizací. Výtvarnou podobu jim vtiskl Jakub Dvorský – nejenom hlavnímu představiteli Kukymu, ale i dalším loutkám, které s medvídkem prožívají velká dobrodružství (kapitán von Hergot, Anuška, Plazivec, Dubánek, Vodák, Pytlík, Mechomir či Bublina). Vedle těchto návrhů a rovněž filmových ukázek představuje výstava také originály filmových postaviček-loutek, prostorových instalací, aut a dalších vybraných filmových dekorací. Speciálním kukátkem budou mít diváci možnost nahlédnout do pohádkové atmosféry mikrosvěta uprostřed lesa plného mechu a roztodivných kořenů. 

Kuky1

Druhá část výstavy je zaměřena na další oblast výtvarné práce Jakuba Dvorského, který se již delší dobu věnuje kresleným návrhům k počítačovým hrám. Jeho prvním experimentem byla počítačová hra Samorost, která byla publikovaná na webu. Pro tvorbu počítačových her však byly potřebné další profese, a proto založil Jakub Dvorský v roce 2003 studio Amanita Design. Díky spolupráci s dalšími členy přibylo zanedlouho druhé pokračování hry Samorost2. Světově úspěšnou se stala za nedlouhého působení studia logická hra Machinarium, která byla přijata hráči s nadšením a která získala několik mezinárodních ocenění. Návrhy k této hře i k dalším (Questionaut, Na tu svatbu, Osada) tak nechají diváky nahlédnout do příprav a zákulisí jejich tvorby. Návštěvníci si mohou některé počítačové hry na výstavě zahrát – překvapením budou ukázky z připravované hry Botanicula.

Výstava láká i na projížďku v Hergotmobilu. V dětské dílně si budou návštěvníci moci namalovat svůj vlastní nápad na počítačovou hru.

Zdroj: Muzeum města Brna


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události