Kuky se vrací...na Špilberk

Brno 10. listopadu 2011 - Muzeum města Brna pořádá letos již desátou vánoční výstavu, tradičně věnovanou dětskému divákovi. Tentokrát pozvání ke spolupráci přijali režisér Jan Svěrák a brněnský výtvarník Jakub Dvorský, autoři filmu Kuky se vrací. Návštěvníci výstavy Kuky se vrací…na Špilberk budou moci nahlédnout do zákulisí přípravy filmu, projet se v Hergotmobilu nebo namalovat vlastní nápad na počítačovou hru. Výstava potrvá od 10. listopadu do konce ledna příštího roku.

Kuky2

Film Kuky se vrací kombinuje hraný a animovaný příběh plný fantazie, akčních scén a vtipných dialogů. Návštěvníci výstavy se mohou podívat na návrhy, které předcházely zhotovování loutek k filmu a srovnávat je s následnou realizací. Výtvarnou podobu jim vtiskl Jakub Dvorský – nejenom hlavnímu představiteli Kukymu, ale i dalším loutkám, které s medvídkem prožívají velká dobrodružství (kapitán von Hergot, Anuška, Plazivec, Dubánek, Vodák, Pytlík, Mechomir či Bublina). Vedle těchto návrhů a rovněž filmových ukázek představuje výstava také originály filmových postaviček-loutek, prostorových instalací, aut a dalších vybraných filmových dekorací. Speciálním kukátkem budou mít diváci možnost nahlédnout do pohádkové atmosféry mikrosvěta uprostřed lesa plného mechu a roztodivných kořenů. 

Kuky1

Druhá část výstavy je zaměřena na další oblast výtvarné práce Jakuba Dvorského, který se již delší dobu věnuje kresleným návrhům k počítačovým hrám. Jeho prvním experimentem byla počítačová hra Samorost, která byla publikovaná na webu. Pro tvorbu počítačových her však byly potřebné další profese, a proto založil Jakub Dvorský v roce 2003 studio Amanita Design. Díky spolupráci s dalšími členy přibylo zanedlouho druhé pokračování hry Samorost2. Světově úspěšnou se stala za nedlouhého působení studia logická hra Machinarium, která byla přijata hráči s nadšením a která získala několik mezinárodních ocenění. Návrhy k této hře i k dalším (Questionaut, Na tu svatbu, Osada) tak nechají diváky nahlédnout do příprav a zákulisí jejich tvorby. Návštěvníci si mohou některé počítačové hry na výstavě zahrát – překvapením budou ukázky z připravované hry Botanicula.

Výstava láká i na projížďku v Hergotmobilu. V dětské dílně si budou návštěvníci moci namalovat svůj vlastní nápad na počítačovou hru.

Zdroj: Muzeum města Brna


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce
22.02. Agadir: Na strunách naděje, Siarhi..