Traband a Budoár staré dámy vystoupí společně na Favále

Brno, 3. listopadu 201 - Brněnský Budoár staré dámy a pražský Traband vystoupí poprvé společně a to ve čtvrtek 10. listopadu v brněnském klubu Favál. Přes geografickou i věkovou různorodost spojuje tyhle dvě kapely přístup k tvorbě muziky - jejich členy to hlavně musí bavit, ostatní je vedlejší. Zdánlivě sobecký postoj je paradoxně k posluchačům nejpoctivější - na pódiu i na desce je znát, s jakou vervou se členové kapely do své muziky pouštějí a kolik energie tak předají návštěvníkům svých koncertů.

Pubikum-koncert

TRABAND brázdí pódia od roku 1995 a přestože vystřídal několik hudebních stylů, vždy zůstal nezaměnitelný hlavně díky skladatelskému rukopisu leadra Jardy Svobody. Po rockových začátcích, veleúspěšném “balkánském dechnu” přišlo období písničkaření s harmoniem, které se postupně proměnilo v aktuální rockovější Traband. Nové CD a DVD “Neslýchané” vydalo na jaře vydavatelství Indies Scope .

BUDOÁR STARÉ DÁMY je považován za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Hraje skladby hravé, poetické, přemýšlivé, zároveň však neuvěřitelně energické a zábavné. Poznávacím znamením je nezaměnitelný projev zpěvačky a kytaristky Marty Svobodové.

Místo: Favál Music Cirkus, Křížkovského 22, Brno, zastávka Velodrom
Datum: 10. 11. 2011 od 20:30
Vstupné: v předprodeji (Indies, Poštovská 2, Brno) činí 120,- Kč, na místě 140,- Kč.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...