Netradiční kulturní zážitek přinese Noc v galerii už tento pátek

Brno, 21. září 2011 - V pátek 23. září se v rámci akce pořádáné jednou za dva roky otevřou brány Moravské galerie i v noci. Akce noc v galerii od 18 do 24 hod zajistí volný vstup do všech tří budov v centru Brna (Uměleckoprůmyslové muzeum, Pražákův palác, Místodržitelský palác) a aktuálních hlavních i menších výstav.

V Místodržitelském paláci si můžete poslechnout cimbálovou muziku, navrhnout si znak Moravské národní galerie, zhlédnout filmovou projekci a projít si výstavy s kurátory.

V Uměleckoprůmyslovém muzeu vás čeká výklad na výstavě The Best of a Josef Kunzfeld i ve stálé expozici, stejně jako výtvarná dílna.  V Pražákově paláci vás výstavou Ještě chvíli se zdržím provede sama autorka Milena Dopitová, navštívit můžete i koncert či knihovnu s odbornými publikacemi.

TIP NA DOPROVODNÝ PROGRAM
Čtvrtek 22/9/2011 17 h, Zeptejte se / Setkání se sklářským technologem Josefem Černým, který působí ve sklárně v Květné. S kurátorkou MG Markétou Vejrostovou si budou povídat o tom, jak vznikají tzv. benátské techniky, optické dekory či hutně ledované sklo.  

LAST MINUTE
Už jste se byli podívat, jak vypadalo Brno na přelomu 19. a 20. století? Jaké byly ulice, po nichž chodíte a místa, která znáte? Velmi působivá výstava fotografií Josefa Kunzfelda v Uměleckoprůmyslovém muzeu, která zachycuje Brno, jeho architekturu a zákoutí na starých fotografiích trvá jen do 25. září!

 


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit