Lednicko-valtický areál: Víkend ve znamení příjemně sladkých vín a kultury

Lednice/Valtice, 2.září 2011 - V Lednicko-valtickém areálu na Břeclavsku se již tento víkend koná vůbec první mezinárodní soutěž ledových a slámových vín s názvem IceWine du Monde. Vedle degustací čeká návštěvníky areálu bohatý kulturní program a soutěže o ceny.

vino250

Akce se koná při příležitosti Světového dne ledového a slámového vína. Organizátoři chtějí ukázat různorodost a bohatství sortimentu ledového a slámového vína. Po oba dva dny, se návštěvníci budou moci zapojit do soutěže s IceWine du Monde, která se uskuteční v rámci devatenácti stanovišť na vybraných  místech  Lednicko-valtického  areálu. Soutěžit  se  bude  v zábavných  a sportovních disciplínách pro dospělé i děti o drobné ceny a celkem 20 hlavních cen, víkendových pobytů pro 2 osoby v turisticky zajímavých destinacích ČR.  

Vedle možnosti ochutnat a koupit si víno, budou pro návštěvníky připraveny regionální speciality, divadelní představení nebo ukázky místních řemesel. V rámci hudebních  vystoupení se představí například Petr Bende nebo vítěz soutěže Česko Slovenská SuperStar Lukáš Adamec. 

Akci pořádá Česká centrála cestovního ruchu.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...