Magistrát nechá opravit sklepy pod Redutou, budou se tam konat výstavy

Brno, 1. června 2011 (MEDIAFAX) - Brněnští radní nechají za jeden a čtvrt milionu korun opravit sklepy pod divadlem Reduta na Zelném trhu. Sdělil to brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) s tím, že po rekonstrukci se budou v podzemí odehrávat divadelní představení, výstavy i další kulturní aktivity.

Podzemi

"Redutu zkolaudovaly úřady jako víceúčelovou budovu pro kulturní vyžití. Při opravách divadla projektanti neřešili využití historických klenutých sklepů pod hlavními křídly budovy. To teď chceme napravit a upravit sklepní prostory tak, aby mohly sloužit aktivitám spojeným s uměleckou činností," řekl Onderka.

Sklepy podle primátora pojmou po opravách až sto padesát návštěvníků. Stavební úpravy budou především spočívat v zajištění požární bezpečnosti v nově zpřístupněných prostorách, v instalaci vzduchotechniky, v úpravě elektroinstalace a vhodného osvětlení. Dělníci upraví i povrch schodiště. "Hlavní prostor sklepů se nijak stavebně upravovat nebude, zůstane v původní podobě," řekl primátor.

Rekonstrukce sklepů pod Redutou, tak aby se v nich mohly konat výstavy, představení a další kulturní akce, bude stát 1 milion 205 tisíc korun. V současné době jsou prostory přímo přístupné po schodišti ústícím do Kapucínského náměstí a dále pak chodbou z prostoru pod hlavním schodištěm divadla.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...