Brno se stane centrem republikového šampionátu ve street dance

Brno, 16. května 2011 (MEDIAFAX) - Hip hop new style, break dance, house dance a electric boome ovládne 28. a 29. května Městskou halu Vodová v Brně, kde se uskuteční 6. ročník Beat street 2011, Mistrovství České republiky ve street dance. V pondělí to řekl Martin Fiedler z pořádajícího sdružení TS BEAT UP Brno.

street

Poslední květnový víkend budou mít příznivci street dance svátek. V Městské hale Vodová v Brně se uskuteční republikový šampionát, který očekává na 2000 tanečníků ze 100 tanečních škol. "Beat street 2011 se koná již šestým rokem. Akce si získala tradici. Je to nejrozsáhlejší setkání všech street tanečníků z České i Slovenské republiky," sdělil Fiedler.

Vyhlašovatelem akce je Česká taneční organizace, která letos organizováním pověřila občanské sdružení TS BEAT UP Brno, 16. května 2011. "Cílem sdružení je organizovat dobrovolnou kulturní aktivitu členů v oblasti tanečního umění a zabezpečovat ji studiem, zkoušením a veřejným prováděním, především pořádáním tanečních přehlídek, soutěží a festivalů," vysvětlil Fiedler s tím, že organizace chce u mládeže vybudovat vztah ke sportu, a předejít tím negativním jevům jako alkohol nebo trestná činnost.

Název mistrovství BEAT STREET 2011 vznikl podle stejnojmenného kultovního filmu z roku 1984, který vedl k rozvoji hip hopové kultury po celém světě. Snímek pojednává o životě mladých lidí v amerických velkoměstech během sedmdesátých let. Díky tanci a hip hopové kultuře získali teenageři nový smysl života bez drogových dealerů a pouličních gangů.

Hip hopová kultura, kterou tvoří čtyři základní pilíře B-BOYING (dance), RAPPING, DJING a GRAFITTI, ovlivňuje myšlení, módu a vůbec životní postoj mladých lidí dnešní doby. Tato kultura je rozšířená nejen v USA, ale také v Evropě a Asii. Hip hopová komunita neminula ani Českou republiku, kde se šíří rychlým tempem. Podle Fiedlera u nás existuje více než 300 tanečních skupin a okolo 150 break danceových tanečních skupin a škol u nás i na Slovensku, které se pouličními styly zabývají. Největší zájem o moderní tancování je právě v dějišti mistrovství v Brně, kde se moderním tancem zabývá 13 tanečních škol a klubů.

Po celém světě lidé pořádají velkolepé hudební i taneční festivaly věnované hip hopové kultuře.

Lenka Horáková

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Valery 2011-05-17 18:52
Dobrý den

Chtěl bych se zeptat, zda bych se mohl přijít podívat na mistrovství? Není třeba kupovat lístek????
Předem děkuji
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...