V brněnských ulicích budou v létě koncerty, tanec i divadelní představení

Brno, 14. května 2021 – Koncerty, divadelní představení, taneční vystoupení a mnoho dalšího, na to se můžou Brňané těšit v létě. Brněnští radní doporučili zastupitelům žádost o individuální dotaci pro čtyři neziskové kulturní organizace a jejich letní open air projekty. Industra STAGE povstává z popela v prostorách Nové Zbrojovky, Letní scéna Divadla Bolka Polívky se přesouvá na Kraví horu, BuranTeatr chystá scénu na Kounicově a multižánrový projekt BRNO ŽIVĚ rozezvučí snad každý kout města.

brno ulice

„Město Brno se rozhodlo podpořit připravené kulturní projekty pro letní sezónu dotacemi v celkové hodnotě 4 miliony. Doufám, že se brněnská kultura bude moci opět v létě znovu nadechnout a lidé se vrátí k normálnímu způsobu života. Umělci pociťují následky epidemie covid-19 velmi silně, a díky těmto projektům je můžeme podpořit. Už se všichni těšíme na to, jak po dlouhých měsících město Brno ožije a vrátí se do něj kulturní život,“ podotkl náměstek primátorky pro oblast kultury Tomáš Koláčný.

INDUSTRA OPEN STAGE
Prostory v rámci vznikajícího areálu Nové Zbrojovky v Židenicích, do kterých umělecká platforma Industra STAGE přesídlila, dávají příležitost venkovním akcím, a dokonce i vybudování stálé scény pod širým nebem. Na léto připravuje Industra scénu pro omezený počet diváků, aby se dodržela aktuální vládní nařízení. Dramaturgie letních představení bude velmi rozmanitá od činohry přes tanec a pohybové divadlo až po site-specific projekty. Hlavní sezóna bude probíhat od června do září a v ideálním případě proběhnou každý týden 3 až 4 představení.

Error 404
Neboli outdoor stage nezávislé kultury je letní projekt BuranTeatru, který se uskuteční v prostorách bývalého minigolfu na Kounicově ulici. Program se skládá z pěti bodů – divadelní a hudební program, přednášky, výtvarné instalace a open-air workshopy. Kromě domovského souboru se můžete těšit i na absolventské představení Studia Marta (JAMU) nebo na hostující soubory z celé republiky i Slovenska. Součástí je také koncertní série Kravál. Venkovní prostor je zcela bezbariérový.

„Společenský život se za doby covidu přesunul především k obrazovkám, ale ani sebekvalitnější stream nám nedokáže přenést kulturní zážitek v celé syrovosti, když ho zažíváme na vlastní kůži. Zároveň i pro divadelníky, herce, zpěváky nebo jiné performery je neskutečně těžké hrát do prázdných sedadel. Živá kultura je mikrokosmos sám o sobě a interakce mezi jevištěm a hledištěm je naprosto nenahraditelná. Vznik nových kulturních platforem pod širým nebem vnímám jako jedinečný krok k tomu být spolu, ale zároveň udělat všechno, co můžeme, k dodržení hygienických zásad,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

BRNO ŽIVĚ
Multižánrový hudební projekt v ulicích Brna přinese opět mnoho jedinečných kulturních zážitků. Letos program zpracovává verze pro menší i větší počet diváků. Jednotlivé koncerty se budou konat přímo v ulicích, parcích nebo náměstích města. Akce se budou konat povětšinou v pátek nebo v sobotu a mělo by se uskutečnit až 60 malých koncertů ve veřejném prostoru.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky
Šestý ročník tradiční Letní scény Divadla Bolka Polívky se přesouvá do nové lokace. Nyní si kulturní večery užijete v krásném prostředí přírodního amfiteátru na Kraví hoře. Letní scéna se bude konat mezi 12. červnem a 15. srpnem a v plánu je více než 39 produkcí pro 21 000 diváků. V programu se objeví jak tituly Divadla Bolka Polívky, tak i jeho stálých hostů a také několik koncertů. Prostor amfiteátru na Kraví hoře se otvírá pro diváky v tomto roce poprvé.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce
22.02. Agadir: Na strunách naděje, Siarhi..