Brněnští swingaři přivezli z Bulharska titul šampiónů

Brno, 3. října 2018 – Taneční skupina Swing Wings reprezentovala minulý víkend město Brno na mezinárodní taneční soutěži Balkan Lindy Hop Championships v bulharském Plovdivu. Nadšenci swingových tanců a muziky, které jsou v Brně čím dál populárnější, se vrátili s celkem šesti trofejemi, mezi nimi jedno zlato za týmovou choreografii. Připomněli tak evropské komunitě, že Brno rozhodně patří mezi města swingu.

sws team swing

„Nejeli jsme tam s cílem vyhrát. Chtěli jsme prostě ukázat, co v nás je. Také jsme chtěli podpořit akci balkánského šampionátu,” vysvětluje Pavlína Korcová, vedoucí Swing Wings. Šampionát se konal poprvé a zařadil se mezi tři nejdůležitější soutěže Evropy ve swingovém tanci.

„Už dlouho jsem jako mezinárodně cestující lektor v rámci evropské komunity hlásala, že není dobře, že jsou všechny existující šampionáty na západě, v drahých hotelech, v destinacích jako Londýn, Montpellier nebo Washington. Balkán umožnil účast i zemím, pro které jsou takové akce finančně nedostupné. Soutěže se tak mohli účastnit nejen tanečníci ze západní Evropy, ale přijela i spousta Rusů, Ukrajinců, Turků nebo Řeků. My jsme díky tomu mohli vypravit více než dvacetičlenný tým,” dodala Korcová.

Ocenění získali v kategoriích týmových a párových choreografií, improvizovaných soutěží párů i jednotlivců. Kromě toho, byl jejich člen a lektor Peter Kepič oceněn speciálním oceněním „Golden Lion” za charisma, šíření pozitivní energie, atmosféry a podpory ostatním soutěžícím.

Taneční škola Swing Wings působí v Brně již pět let a k jejich swingové komunitě se hlásí několik set brňáků. V létě roztancovávají Brno pod Petrovem, u Janáčkova Divadla i v Lužánkách. V zimě můžete vyrazit například na jejich Tmavomodrý ples nebo Vánoční Show na počest Luise Armstronga.

Foto: David Poul

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události