Soutěžte s námi o příběhy Coco Chanel i Sherlocka Holmese

Brno, 18. července 2011 - Paříž 1913. Coco Chanel je zamilovaná do bohatého, charismatického Boye Capela, zároveň je však hluboce ponořená do své práce. Ve stejnou dobu se chystá první uvedení Stravinského Svěcení jara. Coco a Igor jsou si v mnohém podobní: ona hodlá osvobodit ženy a zdemokratizovat ženskou módu, on chce nastolit nový hudební vkus.

coco-channel

Coco jde na premiéru ve skandálně moderních bílých šatech, baletu se dostane kritických ohlasů, že je příliš avantgardní. Coco je jeho dílem dojatá, Stravinskij se ale s negativními ohlasy nedokáže vyrovnat.  Román o ikoně módního svět a slavném skladateli Coco a Igor napsal Chris Greenhalgh.

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese
Martin H. Greenberg, Carol-Lynn Rössel Waughová, Jon L. Lellenberg

Ve své původní podobě vyšla tato kniha v Anglii roku 1987 se souhlasem Dame Jean Conan Doylové, dcery a jediné žijící dědičky sira Arthura Conana Doyla.

Vznikla jako hold nejslavnějšímu detektivovi v dějinách, který se poprvé objevil v roce 1887 na stránkách pochybného britského časopisu Beetonská vánoční ročenka (Beeton Christmas Annual).
Co začalo nenápadně povídkou Studie v šarlatové, se zakrátko stalo světovým fenoménem a od základů proměnilo žánr detektivní povídky, který přibližně o půlstoletí dříve vynalezl Edgar Alan Poe.

Soutěž o zajímavé knihy:

Coco Chanel se proslavila v oblasti:

  1. hudby
  2. módy
  3. ženských práv
  4. literatury

Vylosovaní výherci mají šanci vyhrát jednu ze jmenovaných knih. Odpovědi zasílejte do 15. srpna na adresu redakce nebo na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Do předmětu zprávy prosím uveďte "Chanel".Já, Bahia, zázračně zachráněná
Příběh dívky, která jako jediná přežila leteckou katastrofu
Bahia Bakari a Omar Guendouz

30. června 2009 spadlo u Komorských ostrovů do oceánu letadlo se 153 pasažéry na palubě. Jenom Bahia Bakari, dvanáctiletá Francouzka původem z Komor, katastrofu přežila. Po pádu letadla do vody se chytila jedné z trosek a takto vydržela v ledovém a rozbouřeném oceánu celých devět hodin. Až do chvíle, kdy ji z vody vytáhl námořník z projíždějící obchodní lodi.
Zázrak, nebo neuvěřitelná vůle k životu?

Slavomir Rawicz

Dlouhá cesta
Skutečný příběh strastiplné pouti za svobodou

Slavomira Rawicze jako důstojníka polské kavalerie zatkla sovětská tajná služba brzy po invazi Polska, v listopadu 1939. Po brutálních výsleších v charkovském vězení a soudní frašce v neblaze proslulé moskevské věznici Lubjanka byl nařčen ze špionáže proti Sovětskému svazu a odsouzen ke 25 letům nucených prací v gulagu. Podařilo se mu spolu se šesti společníky uprchnout - aniž tušili, že to nejhorší je teprve čeká…  V březnu 1942 se smrtelně vyčerpaným uprchlíkům podařilo vstoupit na území Indie, cíle jejich takřka celoroční pouti za svobodou. Příběh byl hlavní inspirací k natočení filmu Útěk ze Sibiře, kerý je od 7. 4. 2011 promítán také v českých kinech.

DlouhaCesta

Podivuhodné příběhy druhé světové války
Řada kuriozit z fronty i týlu
Jesús Hernández

Druhá světová válka oplývala událostmi nejrůznějšího druhu. Dějepisci se do hloubky zabývali vojenskými operacemi a politickými strategiemi, studovali bojující armády a popisovali bitvy, ale stranou nechali mnoho dodnes překvapujících příběhů.

Tyto stránky zachycují podivuhodné příběhy, jako např. původ pokrmu známého jako uhlířské špagety nebo neblahý osud lodí, které kdysi patřily Mussolinimu a  Göringovi.


O dravcích v právní džungli
Václav Láska

Příběh bývalého policisty Tomáše Krásy, který po konfliktu se svými nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Poznává nejen podvodné praktiky některých advokátů, ale rozkrývá i rozsáhlou korupci v řadách policie, kterou si jako policista nepřipouštěl.
Zjišťuje, že byť je jeho živobytím práce advokáta, myšlením zůstává policistou. To mu přináší řadu konfliktů s jinými advokáty.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události