Městské divadlo uvede světovou premiéru akčního hororového westernu

Brno, 25. března 2011 - Komický, akční, hororový western Měsíční kámen bude mít premiéru 9. a 10. dubna na Činoherní scéně.  Dramatizace kouzelně senzačního románu neznámého amerického autora, ukrývajícího se pod tajemný pseudonymem Bourbon Kid, (v angličtině nese i samotný román záhadný název Kniha beze jména), je z mnoha důvodů pozoruhodná.

Divadlo-kamen

Román vypráví spletitý příběh o drahokamu mimořádné hodnoty, který může svému majiteli zaručit nesmrtelnost a který je ukraden mírumilovnému mnišskému řádu Tubalů. Ti se jej vydávají nalézt, ale zjišťují, že stopy vedou do podivného, skrznaskrz hříšného a zkaženého mexického městečka Santa Mondega. A to je jen začátek parodické, zábavné a nápadité divadelní podívané v duchu filmů Quentina Tarantina či Roberta Rodrigueze, která si pohrává s prvky thrilleru, akčního filmu, upírského hororu či westernu a kde se střetává asijské bojové umění šaolinských mnichů s proklatě rychlými pistolemi – koho jiného než neporazitelného pistolníka Bourbona Kida! Dramatizace románu se ujme autorský tandem Jan Šotkovský a Stano Slovák.

Hrají: Petr Brychta, Jan Mazák, Petr Štěpán nebo Jaroslav Matějka, Jakub Przebinda, Michal Isteník, Evelína Kachlířová, Erik Pardus nebo Tomáš Sagher, Martin Havelka, Marta Prokopová, Igor Ondříček, Rastislav Gajdoš, Ladislav Kolář, Ján Jackuliak, Zdeněk Junák, Lucie Zedníčková, Jakub Uličník a další

Měsíční kámen
V roce 2006 způsobila senzaci na americkém knižním trhu kniha s názvem The Book With No Name (Kniha beze jména či Kniha bez názvu). Název je to poněkud podivný, u této zvláštnosti však nezůstalo – kromě názvu nemá kniha ani autora, ten se skrývá pod záhadným pseudonymem Bourbon Kid. Ani na tom však nebylo dost – magickým předmětem, o nějž se (mimo jiné) v knize bojuje, je právě kniha bez názvu a bez autora. A tajemný muž v kápi, jehož tvář nikdy nikdo nespatřil,  neohrožený střelec, kterého všichni pronásledují a všichni se ho obávají, se nejmenuje jinak než právě - Bourbon Kid!

Román vypráví spletitý příběh o drahokamu mimořádné hodnoty, zvaném Měsíční kámen, který je ukraden mírumilovnému mnišskému řádu Hubalů. Dvojice noviců tohoto řádu, Kyle a Peto, se jej vydávají nalézt, ale zjišťují, že stopy vedou do podivného, skrznaskrz hříšného a zkaženého mexického městečka Santa Mondega. V Santa Mondeze se potkávají s plejádou pozoruhodných postaviček – prodejným barmanem Sanchezem, nájemným zabijákem Elvisem, rváčem Jefem, znaveným detektivem Somersem, mladým recepčním Dantem a jeho dívkou Kacy, wrestlingovou legendou Rodeo Rexem a mnoha dalšími. Postupně začne vyplývat, že Santa Mondega není běžným městem, ale spíše největším světovým sídlem nemrtvých neboli upírů. A právě ti usilují o to, aby prostřednictvím Měsíčního kamene ponořili Santa Mondegu do věčné tmy...


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..