MZK převzala od velvyslance USA kolekci knih Library of America

Brno, 17. března 2011 (MEDIAFAX) - Americký velvyslanec Norman Eisen předal ve čtvrtek v rámci své návštěvy Brna Moravské zemské knihovně kolekci knih Library of America. Po prohlídce oddělení zahraničních knihoven a sekce starých tisků MZK zhodnotil Eisen knihovnu jako úžasnou.

library_of_america-250

"To je úžasné," zhodnotil po prohlídce s obdivem Moravskou zemskou knihovnu Eisen, který neskrýval úžas z oddělení zahraničních knihoven a sekci starých tisků.

Norman Eisen předal Moravské zemské knihovně kolekci knih Library of America. "Jsou to nejlepší knihy, které v Americe vyšly za posledních 200 let," vysvětlil Eisen, který vzal na ukázku do rukou knihy spisovatelů Edgara Alana Poa, Henryho Millera a Hermana Melvilla.

Library of America je nezisková kulturní instituce založená 1979, jejímž posláním je udržovat a upevňovat literární povědomí národa a pěstovat u čtenářů hrdost na americké literární dědictví. Projekt vydává nejlepší a nejdůležitější díla amerického písemnictví (v současnosti obsahuje kolekce přes 200 titulů). Tento knižní dar zatím v ČR obdržela Univerzita Palackého, Masarykova univerzita, Ostravská univerzita, Městská knihovna v Praze, Městská knihovna v Plzni a Univerzita v Hradci Králové.

Lenka Horáková

Související články: