Slavné evropské housle Jaroslava Svěceného v Besedním domě

Brno, 10. března 2011 - Brněnské kulturní centrum pořádá v pondělí 14. března 2011 v tradičních koncertních prostorách Besedního domu koncert našeho předního houslového virtuóza Jaroslava Svěceného. BKC tak navazuje na linii svých nedávných počinů v oblasti klasické hudby (cykly Hudební lahůdky a Muzikobraní s Moravským klavírním triem, nebo říjnové vystoupení německého pěveckého sboru Kantorei Hamburg Poppenbüttel v Červeném kostele).

Housle

Jako pořadatel, který není na klasickou hudbu specializovaný, chce přiblížit tento žánr co nejpestřejšímu okruhu posluchačů, v jejichž záběru jsou i jiné, často velmi různorodé akce BKC.

Z toho důvodu zvolili spolupráci právě s Jaroslavem Svěceným, který patří mezi velké popularizátory houslového mistrovství. Je znám také svou schopností navazovat kontakt s publikem i díky mluvenému slovu, kterým svá vystoupení doprovází.

V průběhu koncertu 14. 3. rozezvučí Jaroslav Svěcený postupně několikery housle včetně historických. Jednotlivé nástroje pocházejí z období od 18. do 20. století.

Jako bonus k brněnskému koncertu s sebou přiveze pan Svěcený svoji sbírku vzácných italských houslí, které v průběhu večera představí zdejšímu publiku. Na každé z nich zahraje a něco o nich řekne. Na cembalo doprovází Jitka Navrátilová.

O přestávce bude Jaroslav Svěcený k dispozici při autogramiádě, diváci si také mohou prohlédnout sbírku italských houslí zblízka.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události