Slavné evropské housle Jaroslava Svěceného v Besedním domě

Brno, 10. března 2011 - Brněnské kulturní centrum pořádá v pondělí 14. března 2011 v tradičních koncertních prostorách Besedního domu koncert našeho předního houslového virtuóza Jaroslava Svěceného. BKC tak navazuje na linii svých nedávných počinů v oblasti klasické hudby (cykly Hudební lahůdky a Muzikobraní s Moravským klavírním triem, nebo říjnové vystoupení německého pěveckého sboru Kantorei Hamburg Poppenbüttel v Červeném kostele).

Housle

Jako pořadatel, který není na klasickou hudbu specializovaný, chce přiblížit tento žánr co nejpestřejšímu okruhu posluchačů, v jejichž záběru jsou i jiné, často velmi různorodé akce BKC.

Z toho důvodu zvolili spolupráci právě s Jaroslavem Svěceným, který patří mezi velké popularizátory houslového mistrovství. Je znám také svou schopností navazovat kontakt s publikem i díky mluvenému slovu, kterým svá vystoupení doprovází.

V průběhu koncertu 14. 3. rozezvučí Jaroslav Svěcený postupně několikery housle včetně historických. Jednotlivé nástroje pocházejí z období od 18. do 20. století.

Jako bonus k brněnskému koncertu s sebou přiveze pan Svěcený svoji sbírku vzácných italských houslí, které v průběhu večera představí zdejšímu publiku. Na každé z nich zahraje a něco o nich řekne. Na cembalo doprovází Jitka Navrátilová.

O přestávce bude Jaroslav Svěcený k dispozici při autogramiádě, diváci si také mohou prohlédnout sbírku italských houslí zblízka.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...