Houslový virtuoz Pavel Šporcl vzdá na Zámku Slavkov poctu Paganinimu

Slavkov, 11. října 2012 – O tom, zda může být klasická hudba zajímavější než leckterá současná pop music, se můžete přijít přesvědčit v sobotu 13. října na Zámek Slavkov. Houslový virtuoz Pavel Šporcl zde od 18.00 odehraje koncert, v jehož rámci představí svébytnou interpretaci skladeb zřejmě nejslavnějšího houslisty historie – Niccola Paganiniho.

pavel_sporcl

Ti, kteří Paganiniho skladby znají, dobře vědí, jak jsou náročné na provedení a kolik vyžadují uměleckého vypětí. Tomuto mistrovi však bude věnována pouze hlavní část. Návštěvníci se mohou těšit například také na vybrané skladby od J. S. Bacha.

Pavel Šporcl sbírá díky svému nekonvenčnímu vystupování již řadu let úspěchy u široké, ale i odborné veřejnosti. Tím přispívá k popularizaci klasické hudby u laiků, zejména mezi mladými lidmi.

Koncert se uskuteční v Historickém sále Zámku Slavkov v 18.00 hodin. Vstupenky na tuto událost jsou k zakoupení na pokladně zámku (tel. 544 227 548) v předprodeji za zvýhodněnou cenu za 250 Kč, na místě budou stát 350 Kč.

(red), foto: Pavel Šporcl, archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...