Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Amadeus 2011

Brno, 9. února 2011 - Ve dnech od 17. do 19. února se v Besedním domě v Brně uskuteční XVIII. ročník mezinárodní mozartovské soutěže pro mladé klavíristy do 11 let. Soutěž se letos koná poosmnácté. Inspiračním zdrojem a podnětem k pořádání této soutěže je dávná událost brněnské kulturní historie, koncert jedenáctiletého Wolfganga Amadea Mozarta v divadle Reduta 30.  prosince 1767. 

piano

Titul laureáta soutěže získávají nositelé 1., 2. a 3. ceny i čestných uznání v každé kategorii. Dále může porota udělit tyto zvláštní ceny: Absolutní vítěz , Cena za nejlepší interpretaci skladby W. A. Mozarta, Nejlepší český účastník, Nejlepší brněnský účastník, Mimořádná cena poroty za nejlepší výkon v kategorii I. - III. a Čestné uznání nejmladšímu účastníkovi soutěže. Zvláštní ocenění je pak udělováno za úspěšnou přípravu žáků nejúspěšnějším pedagogům.

Soutěží prošlo od počátečního ročníku již více než tisíc pět set nadaných dětí z desítek zemí Evropy a Asie. Do letošního XVIII. ročníku se přihlásilo 56 účastníků. I když mnozí z dětských soutěžících prokazují naprosto mimořádnou sílu svého talentu, Amadeus není výlučnou prezentací úzkého okruhu tzv.„zázračných dětí“. Cílem soutěže naopak byla a stále zůstává široká podpora rozvoje dětských talentů. Atmosféra soutěže je přátelská, neformální, stresující faktory jsou omezovány na minimum. Cílem je poznání a porovnání rozdílných metod a výsledků výuky, způsobů interpretace, ověření si vlastních schopností. Nejlepším soutěžícím se soutěž Amadeus stává již tradičně odrazovým můstkem k zahájení bohaté hudební kariéry.  

XVIII. ročník soutěže je stejně jako v uplynulých letech volně přístupný veřejnosti. Je možno navštívit soutěžní klání ve čtvrtek 17. 2. a v pátek 18. 2. 2011 v koncertním sále Besedního domu, stejně jako závěrečný koncert laureátů v sobotu 19. února 2011 v 15.00 hodin v Besedním domě, na němž zahrají vítězové všech šesti soutěžních kategorií.

Význam soutěže daleko přesahuje regionální měřítko a díky stálé podpoře ze strany vrcholných představitelů statutárního města Brna a Jihomoravského kraje výrazně přispívá ke zviditelnění Brna jako vysoce funkční středoevropské kulturní křižovatky.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události