Španělské filmy míří do Brna

Brno, 21. února 2011 – Po šesti dnech, kdy návštěvníkům v Praze představil výběrovou kolekci dvou desítek španělsky mluvených filmů, se 6. ročník festivalu La Película přesouvá do Brna. Od pondělí 21. února do neděle 27. února uvede brněnské kino Art hned třináct snímků, mezi nimiž nebude chybět o dva Oscary bojující Biutiful s Javierem Bardemem v hlavní roli, třemi cenami Goya oceněný thriller Pohřbený či několik unikátních snímků z řady tzv. býčích filmů.

BiutifulSlavnostní zahájení festivalu bude patřit romantické komedii Zrozeny, aby trpěly. Příběh čtyř žen s nadsázkou a humorem potvrzuje známou pravdu, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Ještě týž večer uvede kino Art také zmiňovaný koprodukční thriller Pohřbený. Příběh muže uvězněného pod zemí, kde má k dispozici pouze mobilní telefon a pár dalších věcí, je natočen velmi sugestivním a napínavým způsobem. Vynikající představitel ústřední role, populární hollywoodský herec Ryan Reynolds, svým výkonem dokáže hodinu a půl udržet tempo i pozornost diváka.

„Festival La Película patří k tradičním kulturním akcím, které se u nás konají, a každoročně propadá kouzlu španělské kinematografie stále více diváků. I s ohledem na letošní zajímavý program doufáme, že ani tento ročník nebude v tomto ohledu výjimkou,“ říká Daniel Zásměta, vedoucí městských kin Brněnského kulturního centra, jež oblíbené kino Art provozuje.

Vstupenky na projekce je možné zakoupit v kině Art. Program festivalu, podrobné informace o jednotlivých snímcích a rezervace vstupenek na www.lapelicula.cz nebo na http://www.bkc.cz/kina_la_pelicula.php.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...