Španělské filmy míří do Brna

Brno, 21. února 2011 – Po šesti dnech, kdy návštěvníkům v Praze představil výběrovou kolekci dvou desítek španělsky mluvených filmů, se 6. ročník festivalu La Película přesouvá do Brna. Od pondělí 21. února do neděle 27. února uvede brněnské kino Art hned třináct snímků, mezi nimiž nebude chybět o dva Oscary bojující Biutiful s Javierem Bardemem v hlavní roli, třemi cenami Goya oceněný thriller Pohřbený či několik unikátních snímků z řady tzv. býčích filmů.

BiutifulSlavnostní zahájení festivalu bude patřit romantické komedii Zrozeny, aby trpěly. Příběh čtyř žen s nadsázkou a humorem potvrzuje známou pravdu, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Ještě týž večer uvede kino Art také zmiňovaný koprodukční thriller Pohřbený. Příběh muže uvězněného pod zemí, kde má k dispozici pouze mobilní telefon a pár dalších věcí, je natočen velmi sugestivním a napínavým způsobem. Vynikající představitel ústřední role, populární hollywoodský herec Ryan Reynolds, svým výkonem dokáže hodinu a půl udržet tempo i pozornost diváka.

„Festival La Película patří k tradičním kulturním akcím, které se u nás konají, a každoročně propadá kouzlu španělské kinematografie stále více diváků. I s ohledem na letošní zajímavý program doufáme, že ani tento ročník nebude v tomto ohledu výjimkou,“ říká Daniel Zásměta, vedoucí městských kin Brněnského kulturního centra, jež oblíbené kino Art provozuje.

Vstupenky na projekce je možné zakoupit v kině Art. Program festivalu, podrobné informace o jednotlivých snímcích a rezervace vstupenek na www.lapelicula.cz nebo na http://www.bkc.cz/kina_la_pelicula.php.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události