Exekutor neuspěl u Ústavního soudu se stížností na pokutu 350 tisíc korun

Brno, 4. října 2012 (MEDIAFAX) - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost pražského exekutora, jenž napadal pokutu ve výši 350 tisíc korun, kterou mu uložil Nejvyšší správní soud. Postup soudu byl v pořádku, řekla ve čtvrtek mluvčí ÚS Jana Pelcová. "Nebylo zasaženo do ústavně zaručených práv stěžovatele," vysvětlila Pelcová.

Soud-kladivko-02

Exekutor se na Ústavní soud obrátil poté, co mu Nejvyšší správní soud uložil v kárném řízení pokutu 350 tisíc korun, což je nejvyšší pokuta, jakou kdy exekutor dostal.

Případ se týkal společnosti UPC, prostřednictvím jejíhož exekutorského zápisu měl jeden z manažerů firmy uznat závazek 68 milionů vůči jednomu advokátovi. Věřitel pohledávku prodal za 13 milionů společnosti na Kypru, kvůli čemuž později firma UPC čelila exekuci. Soudní vykonavatel pochybil tím, že si neověřil, zda zápis mohl manažer podepsat, či nikoliv.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...