Kriminalisté dopadli dva zloděje, mají na svědomí sérii vloupání a krádeží

Brno, 19. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnští kriminalisté objasnili sérii krádeží, z jejichž spáchání obvinili dva muže (27 a 39) z Brněnska. V neděli to sdělila policejní mluvčí Petra Vedrová. Zloději doslova řádili po celé jižní Moravě - na svědomí mají desítky skutků a je pravděpodobné, že oba pachatelé budou obviněni i z další závažné trestné činnosti.

Zatykani-mestska-policie-KT

Specializovali se na vloupání do firem a výrobních hal, odkud si nejčastěji odváželi barevné kovy, pracovní nástroje a nářadí, které mohli následně zpeněžit ve výkupně kovů.

Více než v desítce případů se také vydali krást na železniční trať, kdy ze žlabů kolem kolejnic odřezali a odcizili zabezpečovací měděné kabely. V jednom případě během chvíle dokázali odcizit 40 metrů těchto měděných kabelů.

"Veškeré finanční prostředky získané z trestné činnosti ihned proměňovali v dávky pervitinu, na kterém byli oba silně závislí. Při svých výpravách za lupem brali vše - kladkostroje, autobaterie, elektromotory, stavební kolečka, ocelová lana nebo rotorové tyče. Dokázali si obstarat i pohonné hmoty, které odčerpali z nákladních aut zaparkovaných v areálech firem. Poškozeným firmám způsobili škodu blížící se k milionu korun," podotkla Vedrová.

Kriminalisté dopadli dvojici zlodějů přímo při jedné krádeži. Oba pachatelé už byli v minulosti několikrát trestaní. Jeden z nich putoval po zadržení kriminalisty do vězení, ke kterému byl odsouzen pro jinou trestnou činnost a trestu se už od února letošního roku vyhýbal. Na druhého byl podán návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Oběma obviněným hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Irena Frolová, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...