Podnapilé kapsářky okradly muže o peněženku i mobilní telefon

Brno, 8. ledna 2013 - V rukou policistů z Oddělení hlídkové služby skončily v těchto dnech dvě ženy z Brna ve věku 42 a 45 let podezřelé z kapesní krádeže. V úterý to uvedla policejní mluvčí Andrea Straková. 

Zatykani-zeny-detail-KT

"Hlídka prováděla preventivní činnost v podchodu pod vlakovým nádražím a zaregistrovala dvojici pohybující se v blízkosti muže. Náhle policisté spatřili, jak jedna z žen vytáhla peněženku z tašky, kterou měl muž přes rameno a pohotově ji předala druhé. Hlídka ihned trojici zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti," uvedla Straková.

Ženy následně musely také vyprázdnit obsah svých kapes a vyšlo najevo, že čtyřiapadesátiletého muže okradly nejen o peněženku ale i o mobilní telefon. Obě zlodějky byly pod vlivem alkoholu. Své jednání následně musely již vysvětlovat kriminalistům na služebně. Za přečin krádež jim nyní může hrozit až dvouleté vězení.

Ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...