Šestnáctiletý zloděj způsobil škodu čtvrt milionu, kradl kvůli těhotné přítelkyni a drogám

Brno, 1. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Více než desítku vloupání má na svědomí šestnáctiletý mladík, který vykrádal v Brně restaurace, posilovny, byty a jiná zařízení. Způsobil škodu čtvrt milionu korun, řekl ve čtvrtek brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

tehotenstvi-detail-bricha

Policisté v průběhu prázdnin zaznamenali množící se případy vloupání. "Pachatel vnikal do objektů úzkými škvírami nebo za použití hrubého násilí, které vyžadovalo velkou námahu. Krádeže měly společné to, že po nich zbyl výrazný nepořádek, ztratily se všechny klíče a zloděj je navštívil dvě noci po sobě," uvedl Šváb.

Podle něj dotyčný prokázal při svých zlodějských výpravách dobrou fyzickou připravenost. V jednom případě překonal plot vysoký skoro 2,5 metru, jindy se dovnitř dostal oknem v téměř pětimetrové výšce.

Při jedné z krádeží chlapce, který byl na útěku z ústavu, zadrželi pracovníci bezpečnostní agentury. Byl vyšetřovaný na svobodě, ale pracovníkům výchovného ústavu utekl a pokračoval v krádežích. O dva dny později ho policie znovu zadržela a skončil ve vazbě.

Krádeže vysvětlil tím, že chtěl vydělat peníze pro těhotnou přítelkyni a také je drogově závislý. Chlapec se nedostal do křížku se zákonem poprvé. V předchozích letech páchal majetkovou trestnou činnost.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...