Policie odhalila v Brně recidivistu v kradeném autě

Brno, 18. června 2012 (MEDIAFAX) - Ve vazbě skončil čtyřiatřicetiletý muž, kterého policie v Brně našla v kradeném autě s cizími odcizenými značkami. Dotyčný byl v minulosti osmkrát trestaný, informovala v pondělí brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Policisté kontrolovali v Trýbově ulici vůz Audi. "Auto mělo registrační značky, které patřily jinému vozidlu a byly nahlášené jako odcizené. Z další vyšetřování vyplynulo, že automobil někdo ukradl na konci května v Dusíkově ulici," řekla Straková.

Hlídka počkala na místě do doby, než přišel řidič. "Policii nebyl neznámý. Sedl do auta a chtěl odjet. Vyzvali jsme jej k prokázání totožnosti, ale nereagoval. Nedonutila jej ani namířená střelná zbraň, a proto policisté muže z vozidla vytáhli ven. Protože se bránil, skončil v poutech," uvedla Straková.

Zloděj skončil ve vazbě. Policie prověřuje, zda nemá spojitost s dalšími krádežemi. "V minulosti byl už osmkrát trestaný za různorodou trestnou činnost včetně útoku proti úřední osobně," dodala mluvčí.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit