Brněnská policie dopadla zloděje navigací, způsobil škodu téměř tři miliony

Brno, 18. června 2012 (MEDIAFAX) - Až osmileté vězení hrozí osmnáctiletému mladíkovi, který má na svědomí 54 krádeží navigací z automobilů. Mluvčí brněnské policie Pavel Šváb v pondělí řekl, že celková škoda se vyšplhala k třímilionové hranici.

Případu sahá na začátek letošního roku, kdy policie přijala oznámení od majitele vozidla, který zahlédl podezřelého člověka u svého auta. "Ze Škody Superb zmizela navigace. Zadrželi jsme posádku auta, které se pohybovalo poblíž vykradeného vozu. Mladíci u sebe měli dvě rádia s navigací. I když tvrdili, že je našli, na místo nálezu už si nevzpomněli," uvedl Šváb.

Pachatelé se na služebně přiznali k šesti případům. Kriminalisté je obvinili z krádeže. "Hlavní aktér vzápětí odjel za příbuznými do zahraničí. Když se vrátil, v krádežích pokračoval," sdělil mluvčí.

Osmnáctiletý zloděj vykrádal především auta značky Škoda a Volkswagen. Dovnitř se dostal stejným způsobem přes rozbité okno spolujezdce. "Potom vymontoval přístroj pomocí šroubováku. Vše trvalo pouze několik desítek vteřin. Pachatel za sebou zanechal biologické i pachové stopy, díky čemuž jsme získali dostatek důkazů," dodal.

Mladík z Brna skončil ve vazbě. Za poškození cizí věci a krádež jej může potkat až osmileté vězení. Policie v souvislosti s případem vyšetřuje, přes koho a kam se kradené přístroje dostávaly. "Zatím nemůžeme zveřejnit žádné informace," uzavřel Šváb.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit