Opilý řidič chtěl v Brně uplatit policisty, nabídl jim 50 tisíc korun

Brno, 22. března 2012 (MEDIAFAX) - Až šestileté vězení hrozí za podplácení pětatřicetiletému muži, kterého policisté v Brně nachytali za volantem pod vlivem alkoholu. Muž je chtěl uplatit a nabídl jim 50 tisíc korun, řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Hlídka zastavila řidiče šedého Audi nad ránem. "Předložil sice potřebné doklady, ale byly na něm patrné známky alkoholu. Dotyčný se přiznal, že vypil tři láhve sektu. Policisty žádal, aby jej pustili, přitom významně šustil tisícikorunovou bankovkou," popsal Šváb.

Policisté jej znovu vyzvali k dechové zkoušce a pokus o korupci ohlásili na operační středisko. Muž dýchl do přístroje, který ukázal 1,32 promile alkoholu. "Řidič peníze znásobil a nabídl policistům 6500 korun. Nakonec řekl, že by vybral z bankomatu dokonce 50 tisíc korun," sdělil Šváb.

"Muž nám navrhoval, ať všechno hodíme třeba na nějakého cyklistu. Říkal, že má své plány a nechce mít problémy s policií," uvedl jeden ze zasahujících policistů Richard Bracek. Jak dodal, s nabídkou úplatku se setkal poprvé.

Šofér putoval na odběr krve. Za řízení pod vlivem návykové látky mu hrozí pokuta a roční pobyt za mřížemi, za podplácení až šestiletý trest.

Lenka Horáková

Související články: