Žhář zapálil v Brně šest kontejnerů, policie jej hledá

Brno, 12. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Hasiči likvidovali ve čtvrtek nad ránem během půl hodiny požáry šesti plastových kontejnerů na brněnském sídlišti Žabovřesky. Po žháří pátrá policie, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Kontejnery hořely po půl páté ráno. "V Lipské ulici jsme likvidovali požáry tří plastových popelnic. Další hořel na Májovského náměstí a dva v Plovdivské ulici, kde plameny ohrožovaly poblíž zaparkované vozidlo Opel Corsa," uvedl Haid.

Podle něj se celková škoda vyšplhala na 35 tisíc korun. "Požáry vypukly v krátkém časovém sledu a někdo je úmyslně založil. Po žháři pátrají policisté," dodal Haid. Ten upozornil, že sídliště v Brně-Žabovřeskách patří mezi lokality, od nichž hasiči kvůli požárům plastových kontejnerů a popelnic vyjíždějí poměrně často.

Nejrozsáhlejší případ podobného žhářství hasiči v minulosti zaznamenali v Havelkově ulici v Brně-Bohunicích, kde obyvatel panelového domu opakovaným zapalováním kontejnerů v nočních hodinách způsobil celkovou škodu 65 tisíc korun. "Podařilo se jej vypátrat a soud jej potrestal," uzavřel.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit